2. Bundesliga. Kuriozalny rzut karny. Sędzia ukarał Holstein Kiel za zachowanie rezerwowego

Czegoś takiego kibice jeszcze nie widzieli. Zawodnik, który był rezerwowym, doprowadził do podyktowania rzutu karnego. Sędzia meczu Holstein Kiel - VfL Bochum bezlitośnie wykorzystał przepisy.

Robert Czykiel
sytuacja z meczu Holstein Kiel - VfL Bochum YouTube / Na zdjęciu: sytuacja z meczu Holstein Kiel - VfL Bochum
Sytuacja miała miejsce w pierwszej połowie meczu Holstein Kiel - VfL Bochum w 2. Bundeslidze. Gospodarze prowadzili 1:0, gdy Silvere Ganvoula z boku pola karnego strzelił obok bramki. Bramkarz drużyny z Kilonii za chwilę powinien zacząć od bramki, ale wtedy wkroczył sędzia.

Liga meksykańska. Idealnie trafiła "półnożycami". Efektowny gol w meczu kobiet (wideo) >>

Akcja była analizowana przez system VAR. Nie chodziło jednak o zagranie ręką lub faul. Na celowniku znalazł się rezerwowy gospodarzy, który rozgrzewał się za bramką. Michael Eberwein zatrzymał piłkę po strzale rywala.

Sędziowie dokładnie to przeanalizowali i uznali, że Niemiec dotknął piłkę, gdy ta była jeszcze na boisku. Dlatego potraktowano tę sytuację, jako grę gospodarzy w dwunastu. W efekcie sędzia ukarał go żółtą kartką, a dla Bochum podyktował rzut karny.

Zlatan Ibrahimović żegna się z MLS. Jego pierwszy gol dla Los Angeles Galaxy był arcydziełem! (wideo) >>

Ganvoula skorzystał z prezentu i z jedenastu metrów pokonał bramkarza. Holstein jednak w drugiej połowie odpowiedziało i wygrało 2:1. Co ciekawe, wcześniej zmarnowało rzut karny. Kibice jednak długo nie zapomną o jednej z najbardziej kuriozalnych decyzji arbitra, który jednak postąpił zgodnie z przepisami.

Czy sędzia dobrze zrobił, że w tej sytuacji podyktował rzut karny?