Puchar Ligi: Manchester City pokonał Southampton, 90 minut Jana Bednarka

Manchester City w ćwierćfinale Pucharu Ligi. Drużyna Pepa Guardioli, która broni trofeum, pokonała u siebie Southampton 3:1. 90-minutowy występ w ekipie gości ma za sobą Jan Bednarek.

Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Manchester City FC / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
"Święci" przystępowali do tego trudnego wyzwania po totalnej kompromitacji z ubiegłego piątku, gdy w Premier League ulegli u siebie Leicester City aż 0:9. Na Etihad Stadium nie dawano im więc najmniejszych szans na sukces.

Niespodzianki nie było, ale zespół Ralpha Hasenhuettla przynajmniej się nie skompromitował. Nie zmienia to natomiast faktu, że przez większość czasu mistrz Anglii miał pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Prowadzenie objął w 20. minucie, gdy Jan Bednarek nie zdążył przeciąć dośrodkowania Bernardo Silvy i głową do siatki trafił Nicolas Otamendi.

Później dwa gole strzałami z bliska zdobył jeszcze Sergio Aguero i było już jasne, że do sensacji we wtorek nie dojdzie.

W końcówce Southampton pokazał trochę dobrego w ofensywie i po rzucie rożnym honorową bramkę strzelił Jack Stephens. Przyjezdni mogli się nawet pokusić o więcej, bo gospodarze nie forsowali tempa, ale kolejne gole nie padły i obrońca trofeum zwyciężył 3:1.

->Totolotek Puchar Polski: Bytovia - Cracovia. Thriller w Bytowie! Awans "Pasów" po golu w doliczonym czasie dogrywki

Manchester City (Premier League) - Southampton FC (Premier League) 3:1 (2:0)
1:0 - Nicolas Otamendi 20'
2:0 - Sergio Aguero 38'
3:0 - Sergio Aguero 56'
3:1 - Jack Stephens 75'

Manchester City: Claudio Bravo - Kyle Walker (65' Joao Cancelo), Nicolas Otamendi, Eric Garcia, Angelino (79' John Stones), Bernardo Silva, Thomas Doyle, Phil Foden, Riyad Mahrez, Sergio Aguero, Gabriel Jesus (87' Adrian Bernabe).

Southampton FC: Alex McCarthy - Yan Valery, Jack Stephens, Jan Bednarek, Kevin Danso, James Ward-Prowse, Oriol Romeu (90+1' Jake Vokins), Pierre-Emile Hoejbjerg, Stuart Armstrong, Shane Long (68' Nathan Redmond), Sofiane Boufal (69' Che Adams).

Żółta kartka: Oriol Romeu (Southampton FC).

Sędzia: Jonathan Moss.

->Totolotek Puchar Polski: Resovia - Lech. Lider II ligi bezradny, poznaniacy postrzelali w Rzeszowie

Everton (Premier League) - Watford FC (Premier League) 2:0 (0:0)
1:0 - Mason Holgate 72'
2:0 - Richarlison 90+3'

Burton Albion (League 1) - Leicester City (Premier League) 1:3 (0:2)
0:1 - Kelechi Iheanacho 7'
0:2 - Youri Tielemans 20'
1:2 - Liam Boyce 52'
1:3 - James Maddison 89'

Crawley Town (League 2) - Colchester United (League 2) 1:3 (1:1)