Totolotek Puchar Polski: Błękitni Stargard znów czarują, wielkie emocje w Radomiu

Błękitni Stargard nawiązują do pięknej przygody sprzed pięciu lat. II-ligowiec rozbił u siebie Sandecję Nowy Sącz aż 3:0. Awans do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski wywalczyły też KGHM Zagłębie Lubin, Górnik Łęczna oraz GKS Tychy.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Błękitnych Stargard Newspix / JAKUB BARANSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: radość piłkarzy Błękitnych Stargard
Sezon 2014/2015. Błękitni Stargard - prowadzeni wówczas przez Krzysztofa Kapuścińskiego - byli absolutną rewelacją rozgrywek. Wyeliminowali Małąpanew Ozimek, Pogoń Siedlce, Chojniczankę Chojnice, Gryfa Wejherowo, GKS Tychy i Cracovię. Dotarli aż do półfinału, gdzie po zaciętym dwumeczu, dopiero po dogrywce musieli uznać wyższość Lecha Poznań.

Dziś drużyna z Pomorza Zachodniego nawiązuje do tamtej pięknej przygody. W I rundzie poradziła sobie z Wisłą Kraków, a we wtorek nie dała szans Sandecji Nowy Sącz, zwyciężając aż 3:0 po bramkach Krystiana Sanockiego, Wojciecha Fadeckiego oraz Piotra Kurbiela. I-ligowiec kończył mecz w dziesiątkę, bo w 59. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dawid Szufryn.

->Totolotek Puchar Polski: Resovia - Lech Poznań. Dramat Tomasza Cywki!

Do ostatnich chwil toczyła się walka w Radomiu, gdzie Radomiak prowadził z GKS Tychy 1:0, lecz potem do głosu doszła ekipa Ryszarda Tarasiewicza. Wyrównał Maciej Mańka, a dzięki trafieniu Szymona Lewickiego w 90. minucie goście triumfowali 2:1, zapewniając sobie udział w 1/8 finału.

KGHM Zagłębie Lubin nie dało szans IV-ligowemu Stilonowi Gorzów Wlkp. i pokonało go aż 5:1. Bez większych problemów awansował też Górnik Łęczna, który ograł III-ligowy Rekord Bielsko-Biała 2:0.

->Totolotek Puchar Polski: Widzew - Legia. Aleksandar Vuković: Wyniku z Wisłą nie powtórzymy

Stilon Gorzów Wlkp. - KGHM Zagłębie Lubin 1:5 (0:1)
0:1 - Rok Sirk 35'
0:2 - Filip Starzyński 53'
1:2 - Adrian Nowak 65'
1:3 - Rok Sirk 80'
1:4 - Patryk Szysz 88'
1:5 - Maciej Dąbrowski 90+1'

Rekord Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 0:2 (0:0)