Puchar Niemiec. Sensacja w Saarbruecken. IV-ligowiec wyeliminował 1.FC Koeln

1.FC Koeln na 1/16 finału zakończyło udział w Pucharze Niemiec. Beniaminek Bundesligi sensacyjnie przegrał z 1.FC Saarbruecken 2:3.

Łukasz Witczyk
Christopher Schorch Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Christopher Schorch
1.FC Saarbruecken to lider swojej grupy Regionalligi. Na piętnaście meczów odniósł trzynaście zwycięstw, raz zremisował i raz przegrał. Mimo to faworytem spotkania było 1.FC Koeln, ale to gospodarze mogli cieszyć się z awansu. Ekipa z Saarbruecken w 53. minucie objęła prowadzenie po trafieniu Christophera Schorcha, a chwilę później wynik podwyższył Gillian Jurcher.

Po stracie drugiego gola zespół z Kolonii rzucił się do odrabiania strat. To udało się gościom za sprawą Jonasa Hectora i Simona Terodde, ale w 90. minucie przyjezdni nie utrzymali koncentracji i stracili gola. Bramkę na wagę wygranej strzelił dla gospodarzy Tobias Janicke.

Problemów z wywalczeniem awansu do następnej rundy Pucharu Niemiec nie miały TSG 1899 Hoffenheim i 1.FC Union Berlin. Pierwszy z tych zespołów odprawił z kwitkiem MSV Duisburg (2:0). Union wygrał na wyjeździe z SC Freiburg (3:1), a 90 minut rozegrał Rafał Gikiewicz.

Z kolei Schalke 04 Gelsenkirchen po emocjonującym boju wyeliminowało Arminię Bielefeld. Goście prowadzili do przerwy 3:0, ale Arminia w drugiej części gry rzuciła się do odrabiania strat. Ekipa z 2. Bundesligi strzeliła dwa gole i postraszyła faworyta. W kolejnej rundzie Pucharu Niemiec zagrają także VfB Stuttgart, Bayer 04 Leverkusen i Karlsruher SC.

Wyniki:

1.FC Saarbruecken - 1.FC Koeln 3:2 (0:0)
1:0 - Christopher Schorch 53'
2:0 - Gillian Jurcher 57'
2:1 - Jonas Hector 70'
2:2 - Simon Terodde 84'
3:2 - Tobias Janicke 90'

MSV Duisburg - TSG 1899 Hoffenheim 0:2 (0:0)
0:1 - Florian Grillitsch 53'
0:2 - Sargis Adamyan 59'

SC Freiburg - 1.FC Union Berlin 1:3 (1:1)
0:1 - Joshua Mees 36'
1:1 - Robin Koch 45+2'
1:2 - Robert Andrich 87'
1:3 - Christian Gentner 90+2'

Hamburger SV - VfB Stuttgart 1:2 (1:1, 1:1, 1:2)
0:1 - Nicolas Gonzalez (k.) 2'
1:1 - Aaron Hunt (k.) 16'
1:2 - Hamadi Al Ghaddioui 114'

Bayer 04 Leverkusen - SC Paderborn 07 1:0 (1:0)
1:0 - Lucas Alario 25'

Arminia Bielefeld - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:3 (0:3)
0:1 - Alessandro Schopf 15'
0:2 - Benito Raman 25'
0:3 - Benito Raman 31'
1:3 - Fabian Klos 72'
2:3 - Cebio Soukou 77'

SV Darmstadt 98 - Karlsruher SC 0:1 (0:0)
0:1 - Philipp Hofmann 85'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)