Totolotek Puchar Polski: Chełmianka - Lechia. Obrońca trofeum ograł III-ligowca

Bez niespodzianki w Chełmie. III-ligowa Chełmianka nie zdołała zatrzymać Lechii Gdańsk i obrońca Totolotek Pucharu Polski awansował do 1/8 finału dzięki wygranej 2:0.

Szymon Mierzyński
piłkarze podczas meczu Chełmianka - Lechia w Pucharze Polski PAP / Na zdjęciu: piłkarze podczas meczu Chełmianka - Lechia w Pucharze Polski
Gospodarze zajmują przedostatnie miejsce w tabeli III ligi gr. 4 i w obecnym sezonie zdobyli zaledwie 8 pkt. w 14 spotkaniach. Nikt więc nie dawał im większych szans w środowym starciu, mimo to do wysokiej porażki nie dopuścili.

Lechiści objęli prowadzenie już w 5. minucie, gdy po rzucie wolnym do siatki trafił Michał Nalepa. Wynik został ustalony w drugiej połowie. Po faulu na Macieju Gajosie sędzia Mariusz Złotek podyktował dla gości rzut karny, a ten wykorzystał Flavio Paixao.

Po pokonaniu w I rundzie Gryfa Wejherowo (3:2), tym razem zespół Piotra Stokowca uporał się z III-ligową Chełmianką i może czekać na przeciwnika w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Losowanie odbędzie się we wtorek.

->Totolotek Puchar Polski: Widzew - Legia. Cudowny gol Piotra Szarpaka sprzed 21 lat (wideo)

Chełmianka Chełm - Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)
0:1 - Michał Nalepa 5'
0:2 - Flavio Paixao (k.) 73'

Chełmianka Chełm: Cezary Osuch - Michał Wołos, Jakub Niewęgłowski, Norbert Myszka, Przemysław Kwiatkowski, Kamil Kocoł (62' Rafał Dobrzyński), Paweł Wolski (74' Piotr Kożuchowski), Paweł Uliczny, Patryk Czułowski, Dawid Niewęgłowski (78' Kamil Warecki), Wołodymyr Hładkyj.

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Karol Fila, Michał Nalepa (46' Artur Sobiech), Błażej Augustyn, Tomasz Makowski, Daniel Łukasik, Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Sławomir Peszko (61' Lukas Haraslin), Flavio Paixao, Maciej Gajos (83' Rafał Wolski).

Żółte kartki: Michał Wołos, Norbert Myszka (Chełmianka Chełm).

Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce).

->Totolotek Puchar Polski: Bytovia - Cracovia. Thriller w Bytowie! Awans "Pasów" po golu w doliczonym czasie dogrywki

Czy Lechia Gdańsk ponownie zdobędzie Totolotek Puchar Polski?