Fortuna I liga: GKS 1962 Jastrzębie dwa razy dopadł Bruk-Bet Termalicę Nieciecza

Po cztery gole padły w sobotnich meczach Fortuna I ligi. Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował 2:2 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Olimpia Grudziądz wygrała 3:1 z Odrą Opole.

Kamil Adamek (z lewej) i Krzysztof Kiercz (z prawej) Newspix / Dominik Gajda / Na zdjęciu: Kamil Adamek (z lewej) i Krzysztof Kiercz (z prawej)
Piotr Mandrysz poprowadził Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie. Trener Słoni był zawodnikiem klubu z Górnego Śląska na początku swojej kariery. W tym sezonie GKS ograł już Pomarańczowych 1:0 w Totolotek Pucharze Polski. Tym razem nie prowadził, tym razem gonił. Bruk-Bet dwukrotnie miał zaliczkę, ale nie nacieszył się nią długo. Po raz pierwszy zespół z Górnego Śląska wyrównał po czterech minutach, a za drugim po 10 minutach. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Olimpia Grudziądz zdobyła punkt w trzech poprzednich meczach. Liczyła na wyraźne poprawienie dorobku w starciu z najgorszą w tabeli Odrą Opole. Do ostatniego kwadransa był remis 1:1. Pierwszego gola po dołączeniu do klubu z Opolszczyzny strzelił Arkadiusz Piech. Biało-zieloni zapewnili sobie komplet punktów w końcówce. Do bramki przyjezdnych przymierzyli Omran Haydary i Maciej Kona. Reprezentant Afganistanu strzelił 11. gola w sezonie i umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.