The Championship: Mateusz Klich, Kamil Grosicki, Krystian Bielik oraz Kamil Grabara pomogli wygrać

Dobry dzień dla Polaków grających w The Championship. Leeds United jest liderem po zwycięstwie 2:0 z Queens Park Rangers. Poza zespołem Mateusza Klicha i Mateusza Bogusza wygrały drużyny Kamila Grosickiego, Krystiana Bielika i Kamila Grabary.

Kamil Grosicki East News / Mick Atkins/ProSports/REX/Shutterstock / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Mateusz Klich musiał uważać na swoje ostre zagrania od 22. minuty meczu z Queens Park Rangers. Dostał żółtą kartkę i każde kolejne przewinienie mogło sprowadzić kłopoty na Polaka i jego zespół. Na ławce rezerwowych Leeds United był Mateusz Bogusz. Gospodarze zwyciężyli 2:0 i są liderami The Championship przynajmniej do niedzieli. Bilansem goli wyprzedzają Swansea City.

Hull City z Kamilem Grosickim na lewym skrzydle grało w Londynie o trzecie zwycięstwo z rzędu. Przeciwnikiem zespołu reprezentanta Polski był Fulham FC. Hull City objęło prowadzenie 1:0 wcześnie, bo już w 9. minucie dzięki strzałowi Josha Bowlera. Powiększyło je po przerwie do stanu 3:0. Hull City jest w górnej połowie tabeli i łapie kontakt z najlepszymi w lidze.

Krystian Bielik zajął miejsce w drugiej linii Derby County. Teoretycznie miał tam więcej miejsca od 32. minuty, w której jeden z pomocników Middlesbrough dostał czerwoną kartkę. Sytuacja zespołu Polaka była wygodna, ponieważ miał w tym momencie przewagę zawodnika oraz gola. Bielik zszedł z boiska w 53. minucie i już bez niego na murawie Derby zdobyło bramkę na 2:0.

Na angielskich boiskach wystąpili wczesnym popołudniem również dwaj golkiperzy z Polski. Bartosz Białkowski pilnował bramki Millwall FC w przegranym 1:2 meczu z Reading FC. Bardziej zadowolony z wyniku był Kamil Grabara, który zachował czyste konto, a niepokonany już od siedmiu kolejek Huddersfield Town ograł 1:0 Brentford FC.