II liga: Lech II Poznań wygrał wysoko. Przełamanie Pogoni Siedlce dzięki zmiennikom

Lech II Poznań postrzelał na zakończenie 16. kolejki i pokonał 3:0 Bytovię Bytów. Komplet punktów wywalczyli w niedzielę również zawodnicy Pogoni Siedlce.

Tymoteusz Klupś WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Tymoteusz Klupś
Po golu dla rezerw Lecha Poznań strzelili Bartosz Bartkowiak, Tymoteusz Klupś i Jakub Karbownik. Lech nie zwyciężał od 14 września do 26 października, ale po podbiciu Wejherowa poszedł za ciosem w starciu z innym klubem z województwa pomorskiego. Bytovia zdobyła ostatni komplet punktów na wyjeździe 10 sierpnia. Jej niemoc trwa od sześciu spotkań w roli gościa.

Pogoń Siedlce przełamała się po aż sześciu porażkach z rzędu. Jej przeciwnik Skra Częstochowa zdobył tylko dwa punkty w dziewięciu spotkaniach na wyjeździe. Pierwsza połowa była wyrównana, a drużyny przeważały falami. Po przerwie pojawiły się sytuacje podbramkowe. Damian Niedojad strzelił w słupek, a Jakub Romanowicz spudłował z centralnej części pola karnego. Mecz rozstrzygnęli na korzyść Pogoni zmiennicy. Do wyniku 2:0 doprowadzili w ostatnim kwadransie Bartłomiej Olszewski i Kacper Skibicki, którzy strzeli po swoim pierwszym golu w sezonie.

Błękitni Stargard uprzykrzają życie klubom z Małopolski w Totolotek Pucharze Polski. Wyeliminowali już Wisłę Kraków i Sandecję Nowy Sącz. Trudniej było paradoksalnie o pokonanie Garbarni Kraków. Błękitni przeważali, ale strzelili tylko jednego gola z rzutu karnego i zremisowali 1:1. Garbarni tym razem nie udało się utrzymać wcześnie zdobytego prowadzenia.

16. kolejka II ligi:

Lech II Poznań - Bytovia Bytów 3:0 (1:0)
1:0 - Bartosz Bartkowiak 22'
2:0 - Tymoteusz Klupś 48'
3:0 - Jakub Karbownik 74'

Pogoń Siedlce - Skra Częstochowa 2:0 (0:0)
1:0 - Bartłomiej Olszewski 82'
2:0 - Kacper Skibicki 85'

Garbarnia Kraków - Błękitni Stargard 1:1 (1:0)
1:0 - Kamil Kuczak 13'
1:1 - Wojciech Fadecki (k.) 67'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lech II Poznań będzie zimować w górnej połowie tabeli?