II liga: GKS Katowice buduje twierdzę. Pogrom w Polkowicach

GKS Katowice jest pierwszy w drugoligowej tabeli po zwycięstwie 2:1 ze Stalą Stalowa Wola. Najwięcej pięć goli padło w sobotę w Polkowicach, gdzie Górnik rozbił 5:0 Gryfa Wejherowo.

piłkarze GKS-u Katowice Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
GKS Katowice wygrał już siedem meczów z rzędu na własnym stadionie. Tym razem zmierzył się ze Stala Stalowa Wola, z którą w środku tygodnia przegrał w Totolotek Pucharze Polski. Konfrontacja została rozstrzygnięta przez zespół z Podkarpacia w konkursie rzutów karnych. Wnioski w Katowicach zostały wyciągnięte, błędy naprawione i GKS wygrał tym razem 2:1. Drużyna z Bukowej spędza noc z soboty na niedzielę na pierwszym miejscu w tabeli.

Elana Toruń podjęła Znicza Pruszków, któremu w poprzednim sezonie strzeliła siedem goli, a straciła tylko jednego. Tym razem kanonady co prawda nie było, ale piłkarze Elany ponownie zeszli z boiska zadowoleni. Już w 2. minucie stracili gola, ale po przerwie odwrócili wynik na 2:1.

Stal Rzeszów kontra Górnik Łęczna to konfrontacja byłych liderów. Beniaminek wygrał tylko jeden z ostatnich siedmiu meczów, a jego przeciwnik poniósł w analogicznym okresie tylko jedną porażkę. Serie pozytywna i negatywna zostały podtrzymane. Górnik wygrał 1:0 dzięki strzałowi Michała Golińskiego.

Przedostatnia w tabeli Legionovia Legionowo starała się sprawić niespodziankę w konfrontacji z będącą blisko miejsc premiowanych awansem Olimpią Elbląg. Przyjezdni zdobyli aż 16 punktów w dotychczasowych siedmiu spotkaniach na wyjeździe i to oni byli faworytami. Olimpia dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale Legionovia nie pozwoliła jej wygrać. Gola na 2:2 strzelił Karol Podliński w 88. minucie.

Ewakuowany ze strefy spadkowej Górnik Polkowice gościł niedawnego towarzysza niedoli, od soboty najgorszego w lidze Gryfa Wejherowo. Sytuacja zespołu z Kaszub jest katastrofalna, a beniaminek nie miał dla niego litości. Przed przerwą Górnik otworzył wynik, a w drugiej połowie doprowadził do wyniku 5:0.