II liga: GKS Katowice buduje twierdzę. Pogrom w Polkowicach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

GKS Katowice jest pierwszy w drugoligowej tabeli po zwycięstwie 2:1 ze Stalą Stalowa Wola. Najwięcej pięć goli padło w sobotę w Polkowicach, gdzie Górnik rozbił 5:0 Gryfa Wejherowo.

GKS Katowice wygrał już siedem meczów z rzędu na własnym stadionie. Tym razem zmierzył się ze Stala Stalowa Wola, z którą w środku tygodnia przegrał w Totolotek Pucharze Polski. Konfrontacja została rozstrzygnięta przez zespół z Podkarpacia w konkursie rzutów karnych. Wnioski w Katowicach zostały wyciągnięte, błędy naprawione i GKS wygrał tym razem 2:1. Drużyna z Bukowej spędza noc z soboty na niedzielę na pierwszym miejscu w tabeli.

Elana Toruń podjęła Znicza Pruszków, któremu w poprzednim sezonie strzeliła siedem goli, a straciła tylko jednego. Tym razem kanonady co prawda nie było, ale piłkarze Elany ponownie zeszli z boiska zadowoleni. Już w 2. minucie stracili gola, ale po przerwie odwrócili wynik na 2:1.

Stal Rzeszów kontra Górnik Łęczna to konfrontacja byłych liderów. Beniaminek wygrał tylko jeden z ostatnich siedmiu meczów, a jego przeciwnik poniósł w analogicznym okresie tylko jedną porażkę. Serie pozytywna i negatywna zostały podtrzymane. Górnik wygrał 1:0 dzięki strzałowi Michała Golińskiego.

Przedostatnia w tabeli Legionovia Legionowo starała się sprawić niespodziankę w konfrontacji z będącą blisko miejsc premiowanych awansem Olimpią Elbląg. Przyjezdni zdobyli aż 16 punktów w dotychczasowych siedmiu spotkaniach na wyjeździe i to oni byli faworytami. Olimpia dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale Legionovia nie pozwoliła jej wygrać. Gola na 2:2 strzelił Karol Podliński w 88. minucie.

Ewakuowany ze strefy spadkowej Górnik Polkowice gościł niedawnego towarzysza niedoli, od soboty najgorszego w lidze Gryfa Wejherowo. Sytuacja zespołu z Kaszub jest katastrofalna, a beniaminek nie miał dla niego litości. Przed przerwą Górnik otworzył wynik, a w drugiej połowie doprowadził do wyniku 5:0.

16. kolejka II ligi:

GKS Katowice - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0) 1:0 - Dawid Rogalski 48' 2:0 - Kacper Michalski 90' 2:1 - Robert Dadok 90'

Elana Toruń - Znicz Pruszków 2:1 (0:1) 0:1 - Paweł Moskwik 2' 1:1 - Bartosz Boniecki 56' 2:1 - Krzysztof Kołodziej 63'

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 0:1 (0:1) 0:1 - Michał Goliński 34'

Legionovia Legionowo - Olimpia Elbląg 2:2 (1:2) 0:1 - Michał Kuczałek 20' 1:1 - Karol Będzieszak 33' 1:2 - Tomasz Lewandowski 35' 2:2 - Karol Podliński 88'

Górnik Polkowice - Gryf Wejherowo 5:0 (1:0) 1:0 - Michał Bednarski 44' 2:0 - Kamil Wacławczyk 57' 3:0 - Michał Bednarski 61' 4:0 - Patryk Mucha 82' 5:0 - Mariusz Szuszkiewicz 89'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice wygra w tym sezonie więcej meczów u siebie niż na wyjazdach?