La Liga. Świetna passa Thibaut Courtois. Belg zaczyna się spłacać

Od 353 minut Thibaut Courtois nie puścił gola w Realu Madryt. To jego najlepsza passa od momentu kiedy trafił na Santiago Bernabeu.

Jakub Artych
Thibaut Courtois Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Thibaut Courtois
Jeszcze miesiąc temu Thibaut Courtois nie miał najlepszej prasy w Hiszpanii. Przychodził do Realu Madryt w glorii najlepszego golkipera mistrzostw świata w Rosji. Kosztował 35 mln euro, wygryzł ze składu Keylora Navasa, jednak w pewnym momencie zaczął popełniać błąd za błędem. Kibice nie szczędzili w jego kierunku słów krytyki.

Minął miesiąc, a sytuacja reprezentanta Belgii zmieniła się jak w kalejdoskopie. 27-latek notuje drugą najlepsza passę w barwach Królewskich. Po raz ostatni został pokonany w meczu z Realem Mallorca (0:1). Od tego momentu zachował czyste konto przez 353 minuty. Courtois nie wpuścił bramki w spotkaniach z Galatasaray, Leganes i Betisem.

Courtois wraca do swojej wielkiej formy z czasów gry dla Atletico Madryt czy Chelsea FC. Przekonali się do niego także kibice Los Blancos, którzy w ostatnich meczach nagrodzili go brawami. Już nikt nie wyobraża sobie scenariusza, że to Alphonse Areola zostanie numerem jeden w bramce Realu.

W środę Królewscy rozegrają arcyważne spotkanie w czwartej kolejce Ligi Mistrzów z Galatasaray. Do tej pory elitarne rozgrywki były piętą achillesową Courtois. W ostatnim meczu na Santiago Bernabeu z Club Brugge, Belg przepuścił dwie bramki, a boisko opuścił już po pierwszej połowie.

Początek meczu Real - Galatasaray o godz. 21:00.

Czy Thibaut Courtois jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie?