Liga Mistrzów. Bayern Monachium - Olympiakos. Niesamowity Robert Lewandowski. Grecy już się przekonali o jego sile

Robert Lewandowski już strzelił w tych rozgrywkach Ligi Mistrzów dwa gole z Olympiakosem Pireus. W środę znów stanie przed szansą powiększenia swojego dorobku w Champions League. Początek spotkania o godz. 18:55.
Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski w meczu z Olympiakosem Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w meczu z Olympiakosem

Bayern Monachium niemiłosiernie męczył się z Olympiakosem Pireus (22 października) w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wprawdzie wygrał 3:2, ale nawet szefowie klubu byli mocno zdenerwowani tym, co zobaczyli w Grecji.

Mistrzów Niemiec tradycyjnie w tym sezonie ratował Robert Lewandowski. To on doprowadził do wyrównania w 34. minucie (dobił strzał Thomasa Muellera), a później w drugiej połowie dał prowadzenie Bayernowi.

Bayern wygrał 3:2 i z kompletem zwycięstw prowadzi w grupie po trzech kolejkach. Awans wydaje się być pewny, bo drugi Tottenham ma cztery punkty, a trzecia Crevna ledwie 3. Olympiakos tylko zremisował z Kogutami.

Lewandowski trafiał oczywiście w każdym meczu LM tego sezonu: raz z Crveną i po dwa razy z Tottenhamem i Olympiakosem. Mimo świetnego wyniku Polak jest dopiero na drugim miejscu, ponieważ prowadzi rewelacyjny Erling Haland z Red Bull Salzburg. Młody Norweg ma na koncie już 7 goli.

Bilans kapitana reprezentacji Polski wygląda w tym sezonie kosmicznie: 16 meczów i 20 bramek (gol co 68 minut).

Początek meczu Bayern - Olympiakos w środę o godz. 18:55.

Ile goli strzeli Lewandowski przeciwko Olympiakosowi?