Liga Mistrzów. Ronaldo nie podał ręki trenerowi. Sarri wyjaśnia

Maurizio Sarri, szkoleniowiec Juventusu, zmienił swojego najważniejszego piłkarza podczas meczu LM z Lokomotiwem. Kamery nagrały zachowanie obrażonego Ronaldo, jednak zdaniem trenera wszystko jest w porządku.

Krzysztof Gieszczyk
Cristiano Ronaldo Getty Images / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
W meczu Ligi Mistrzów Juventus wygrał na wyjeździe z Lokomotiwem Moskwa 2:1 (więcej o meczu znajdziecie TUTAJ). Włosi w końcówce zapewnili sobie wygraną, jednak po meczu media zajmowały się zachowaniem Ronaldo.

Portugalczyk zszedł z boiska w 81. minucie. Zastąpił go Paolo Dybala. Portugalczyk był niepocieszony, podobno zależało mu na wbiciu gola rywalom, czego nie dokonał ani w Turynie, ani w Moskwie. Kamery nagrały, jak zły Ronaldo mija trenera podczas zmiany. Nie podał mu ręki, z którym wymienił jedynie szybko jakieś słowa.

Do sprawy odniósł się szkoleniowiec Juventusu, Maurizio Sarri. Jego zdaniem, między nim a Ronaldo wszystko jest w porządku. Powodem zachowania piłkarza była kontuzja. - Nie jest w pełni sił, bowiem w ciągu ostatnich dni miał problem z kolanem.

Trener wyjaśnił, że już w przerwie Ronaldo był rozdrażniony przez uraz. Po jednym ze sprintów Sarri zdecydował się ściągnąć Ronaldo. - Wolałem nie ryzykować. Obawiałem się, że wszystko skończy się czymś groźniejszym - wyjaśnił szkoleniowiec.

Po meczu Sarri krytykował wszystkich swoich piłkarzy za zbyt łatwe straty piłek i wolną grę. - Dawaliśmy rywalom pole do kontrataków. Wiedzieliśmy, że tak będzie wyglądała gra, ale mimo tego pozwalaliśmy przeciwnikom na zbyt wiele - powiedział trener Juventusu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)