Serie A: ACF Fiorentina dostała lanie od Cagliari Calcio. Bartłomiej Drągowski stracił pięć goli

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cagliari Calcio
PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cagliari Calcio

Radja Nainggolan poprowadził Cagliari Calcio do zwycięstwa 5:2 z Fiorentiną. Strzelił perfekcyjnego gola z dystansu, a przy trzech innych trafieniach asystował. Bartłomiej Drągowski nie uratował zespołu.

Drużyna z Sardynii puka do europejskich pucharów znacznie głośniej niż ACF Fiorentina, która choć zaczęła zwyciężać, nie potrafi ustabilizować formy. Z kolei niepokonane od 1 września Cagliari Calcio konsekwentnie punktuje i zadomawia się w czołówce. Obecna passa 10 meczów ligowych bez porażki jest najdłuższa od 2006 roku.

Zgodnie z przewidywaniami gospodarze ruszyli do ataku na bramkę gości osieroconych przez zdyskwalifikowanego Francka Riberego. Cagliari Calcio wbiło w pierwszej połowie Bartłomiejowi Drągowskiemu trzy gole, a najładniejszego "krzyżakiem" Giovanni Simeone po drugiej asyście Radji Nainggolana. Było pewne, że komplet punktów zostanie na Sardynii.

Drągowski był bezradny między słupkami. Ta kolejka nie należy do bramkarzy z Polski. Łukasz Skorupski wpuścił trzy gole, a golkiper Fiorentiny aż pięć. W 55. minucie pokonał go Joao Pedro, a w 65. minucie perfekcyjnym strzałem z dystansu bohater spotkania Radja Nainggolan. Fiorentina ratowała honor w ostatnim kwadransie i dzięki dwóm bramkom Dusana Vlahovicia poprawiła rezultat 0:5 na 2:5.

Szymon Żurkowski był przez 90 minut na ławce rezerwowych gości, a Sebastian Walukiewicz czeka na debiut u trenera Rolando Marana.

Cagliari Calcio nie przegrało od czterech meczów z Fiorentiną. To najdłuższa taka seria od przełomu lat 70. i 80. Wtedy piłkarze z wyspy nie dali się ograć zawodnikom ze Stadio Artemio Franchi w siedmiu kolejnych spotkaniach. Bilans w obecnej serii to trzy zwycięstwa i remis.

Cagliari Calcio - ACF Fiorentina 5:2 (3:0) 1:0 - Marko Rog 17' 2:0 - Fabio Pisacane 27' 3:0 - Giovanni Simeone 34' 4:0 - Joao Pedro 55' 5:0 - Radja Nainggolan 65' 5:1 - Dusan Vlahović 75'  5:2 - Dusan Vlahović 87'

Cagliari: Robin Olsen - Fabrizio Cacciatore, Fabio Pisacane, Ragnar Klavan, Luca Pellegrini - Nahitan Nandez (83' Daniele Ragatzu), Luca Cigarini, Marko Rog - Radja Nainggolan (79' Lucas Castro), Joao Pedro - Giovanni Simeone (75' Alberto Cerri)

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, German Pezzella, Martin Caceres - Pol Lirola (46' Riccardo Sottil), Erick Pulgar, Milan Badelj, Gaetano Castrovilli (67' Marco Benassi), Dalbert Henrique - Dusan Vlahović, Federico Chiesa (74' Rachid Ghezzal)

Żółte kartki: Nandez (Cagliari) oraz Castrovilli, Pulgar, Sottil (Fiorentina)

Sędzia: Federico La Penna

Czy Cagliari Calcio awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?