La Liga. Pewne zwycięstwo Atletico Madryt, Sevilla FC lepsza w derbach

Atletico Madryt pokonało 3:1 (1:1) Espanyol Barcelona, a Sevilla FC ograła 2:1 (1:1) Real Betis w najciekawszych niedzielnych meczach 13. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kuba Cimoszko
Ever Banega (z lewej) i Loren Moron (z prawej) PAP/EPA / RAUL CARO / Na zdjęciu: Ever Banega (z lewej) i Loren Moron (z prawej)
Real Madryt rozbił 4:0 (3:0) Eibar, a FC Barcelona pewnie ograła 4:1 (2:1) Celtę Vigo w sobotnich hitach 13. kolejki Primera Division. To jednak nie oznacza, że w niedzielę brakowało emocji. Wbrew przeciwnie - fani hiszpańskiego futbolu również nie mogli narzekać na to, co dane było im zobaczyć.

Największe zainteresowanie towarzyszyło derbom Sewilli, w których Betis podejmował FC. Jak zwykle ciśnienie na trybunach kilkukrotnie sięgało zenitu, ale ostatecznie to większość z ponad 50 tys. kibiców musiała pogodzić się z porażką. Gospodarzy stać było bowiem tylko na gola Lorena Morona tuż przed końcem pierwszej połowy, natomiast goście trafiali w obu odsłonach: Lucas Ocampos  po zbyt krótko wybitej piłce przez obrońców oraz Luuk de Jong w sytuacji sam na sam z bramkarzem po świetnym podaniu Evera Banegi.

Czerwono-biała część Sewilli jest szczęśliwa, podobnie jest w Madrycie. A to z powodu wygranej Atletico nad Espanyolem Barcelona, który wspierany jest przez część kibiców Realu. Przez kilka chwil wydawało się jednak, że będzie inaczej, bo to Katalończycy otworzyli wynik po kontrataku w 38. minucie i celnym uderzeniu Sergiego Dardera ze skraju "szesnastki". Później jednak strzałem głową odpowiedział Angel Correa, zaś po zmianie stron swoje okazje wykorzystali Alvaro Morata oraz Koke.

Jeśli chodzi o pozostałe mecze, to na pewno nie nudziło się tym, którzy oglądali starcie Realu Mallorca z Villarealem (3:1). Piłkarze obu drużyn pokazali, że mają nerwy ze stali - pierwsze 3 gole padły po rzutach karnych, a egzekwowali je kolejno: Lago Junior, Dani Rodriguez (gospodarze) oraz Santi Cazorla (goście). Jedynym potrafiącym zdobyć bramkę w inny sposób okazał się natomiast Takefusa Kubo, który w 53. minucie popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego.

Ciekawy przebieg miało też spotkanie Athleticu Bilbao z Levante. Przyjezdni prowadzili do przerwy po trafieniu Sergio Postigo w doliczonym czasie pierwszej połowy, ale nie zdobyli nawet punktu. Tuż przed upływem godziny gry wyrównał bowiem Iker Muniain, a na 2 minuty przed końcem pięknego gola wolejem strzelił Ander Capa.

I tylko w Getafe kibice nie zobaczyli bramek. Zespół z przedmieść hiszpańskiej stolicy jedynie zremisował z Osasuną Pampeluna, gdyż kapitalnie między słupkami spisywał się Ruben Ivan Martinez.

2:1 - Ander Capa 88'

Atletico Madryt - Espanyol Barcelona 3:1 (1:1)
0:1 - Sergi Darder 38'
1:1 - Angel Correa 45+1'
2:1 - Alvaro Morata 58'
3:1 - Koke 90+1'

Getafe CF - Osasuna Pampeluna 0:0

Real Betis - Sevilla FC 1:2 (1:1) 0:1 - Lucas Ocampos 13' 1:1 - Loren Moron 45' 1:2 - Luuk de Jong 55'