La Liga: Barcelona - Celta. Hat-trick Messiego. Festiwal rzutów wolnych

Barcelona nie zachwyciła, ale z Celtą Vigo wygrała 4:1. Trzy bramki w meczu zdobył Leo Messi. Argentyńczyk jednego gola zdobył z rzutu karnego, a dwa z rzutów wolnych. Goście także trafili ze stałego fragmentu.

Michał Piegza
radość piłkarzy FC Barcelona PAP/EPA / Andreu Dalmau / Na zdjęciu: radość piłkarzy FC Barcelona
Wynik poszedł w świat. Barcelona 4:1 pokonała Celtę Vigo. Wydaje się, że pewnie i bez większych problemów. Tak jednak nie było. Gdyby nie geniusz Lionela Messiego, mistrzowie Hiszpanii tego spotkania mogli nie wygrać.

Od początku dość niespodziewanie więcej z gry mieli goście. Nie przekładało się to jednak na okazje bramkowe. Po dziesięciu minutach posiadanie piłki było wyraźnie po stronie Celty (71 proc.).

Barcelona zaatakowała dopiero po niespełna kwadransie. Strzał Messiego obronił Ruben Blanco. W 22. minucie gospodarze otrzymali rzut karny za zagranie ręką w polu karnym Josepha Aido. Messi nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Prowadząc gospodarze wciąż nie chcieli tracić zbyt wielu sił. Na swoją szansę czekała Celta i doczekała się jej w 42. minucie. Z rzutu wolnego kapitalnie lewą nogą uderzył Lucas Olaza. Marc-Andre ter Stegen nie był w stanie odbić piłki. Remis do przerwy? Nic z tych rzeczy. W doliczonym czasie 1. połowy kunszt zademonstrował Leo Messi, kapitalnie strzelając do siatki z rzutu wolnego.

Po przerwie mistrzowie Hiszpanii chcieli szybko zamknąć mecz. W 46. minucie minimalnie spudłował, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko, Ousmane Dembele. Dwie minuty później drugiego gola z rzutu wolnego zdobył Messi. Piłka po raz kolejny została perfekcyjnie uderzona.

Celta przegrywając dwoma golami wierzyła w możliwość odrobienia strat. W 53. minucie mocny strzał sprzed pola karnego Frana Beltrana odbił ter Stegen. W odpowiedzi Messi dograł do niewidocznego Antoine'a Griezmanna, Francuz jednak przegrał w sytuacji sam na sam z Blanco.

W końcówce więcej z gry mieli gracze gospodarzy. Wynik meczu ustalił w 85. minucie Sergio Busquets. Obrońca wybił piłkę na szesnasty metr, pomocnik natychmiast uderzył. Zasłonięty Blanco nawet nie interweniował.

FC Barcelona - Celta Vigo 4:1 (2:1)
1:0 - Leo Messi (k.) 23'
1:1 - Lucas Olaza 42'
2:1 - Leo Messi 45+1'
3:1 - Leo Messi 48'
4:1 - Sergio Busquets 85'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo (23' Sergio Busquets), Gerard Pique, Samuel Umtiti, Junior Firpo - Sergi Roberto, Frenkie De Jong, Arthur Melo - Lionel Messi, Antoine Griezmann (73' Luis Suarez), Ansu Fati (46' Ousmane Dembele).

Celta Vigo: Ruben Blanco - Hugo Mallo, Joseph Aido, Nestor Araujo, Lucas Olaza -  Pione Sisto (64' Brais Mendez), Fran Beltran, Pape Diop (81' Gabriel Fernandez), Stanislav Lobotka (76' Denis Suarez), David Junca - Iago Aspas.

Żółte kartki: Umititi, Messi, Roberto, Busquets (Barcelona) oraz  Beltran (Celta).