Paweł Kapusta laureatem konkursu "Uzależnienia XXI wieku"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Paweł Kapusta, dziennikarz WP SportoweFakty
WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Paweł Kapusta, dziennikarz WP SportoweFakty
zdjęcie autora artykułu

Dziennikarz WP SportoweFakty Paweł Kapusta otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Fundację Inspiratornia. Nasz redakcyjny kolega został wyróżniony za wywiad z Szymonem Bartnickim o uzależnieniu od zakładów bukmacherskich.

W tym artykule dowiesz się o:

Ideą konkursu "Uzależnienia XXI wieku" jest upowszechnianie w mediach problematyki uzależnień behawioralnych oraz inspirowanie dziennikarzy do podejmowania tej tematyki w różnorodnych formach publicystycznych. W tym roku Fundacja Inspiratornia zorganizowała go po raz piąty.

Pierwszą nagrodę otrzymał Paweł Kapusta, dziennikarz WP SportoweFakty, za wywiad z byłym dziennikarzem sportowym, Szymonem Bartnickim pt. "Jestem uzależniony od gry w zakładach bukmacherskich. Zanim popełnicie błędy, uczcie się na moich" (przeczytasz go TUTAJ>>).

Laureatem drugiej nagrody jest Miłosz Szymański (magazyn "Pismo") za reportaż o uzależnieniu od gier komputerowych pt. "Będę grał w grę", zaś trzecią nagrodę otrzymał Bartosz Józefiak ("Duży Format") za reportaż o uzależnieniu od komputera i internetu, pt. "Ciąg komputerowy".

ZOBACZ WIDEO: Peter Schmeichel i jego "Brudna robota". "Powiedziałem im, że tego nie zrobię"

W 2019 roku wyboru dokonało Jury w składzie: Katarzyna Surmiak-Domańska - Instytut Reportażu, dr hab. Barbara Giza - profesor Uniwersytetu SWPS, dr Bernadeta Lelonek-Kuleta - KUL.

Gala rozdania nagród dla laureatów konkursu odbędzie się 18 listopada o godz. 11.00 w kawiarni Wrzenie Świata.

Paweł Kapusta w 2017 r. został laureatem konkursu "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej za poruszający reportaż o pracy ratowników medycznych ("Trudno kogoś ratować, gdy życie rozlewa się po podłodze i kapie z 5. na 4. piętro") - więcej TUTAJ>>. Był także nominowany do nagrody Grand Press 2017 i 2018, European Press Prize 2018 oraz Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

​Czytaj także: Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki: Paweł Kapusta wśród nominowanych

Źródło artykułu: