Eliminacje Euro 2020. Zachwyca się nim cały piłkarski świat. Erling Haaland poza kadrą Norwegii

Mówią o nim "łowca hattricków" - Erling Haaland raz za razem zadziwia piłkarski świat. Prezentuje fantastyczną dyspozycję, którą miał udowodnić podczas meczów eliminacji Euro 2020. Pech sprawił, że w ostatniej chwili wypadł ze składu.
Mateusz Kozanecki
Erling Braut Haaland Getty Images / Simon Stacpoole/Offside / Na zdjęciu: Erling Braut Haaland

O Erlingu Haalandzie głośno zrobiło się podczas tegorocznych mistrzostw świata U20, kiedy w meczu Norwegia - Honduras (12:0) strzelił aż dziewięć bramek. Niedługo później został zawodnikiem Red Bull Salzburg.

Tam kontynuował kanonadę - zarówno w rozgrywkach austriackiej Bundesligi, jak i Ligi Mistrzów. W ostatnim spotkaniu przeciwko Wolfsberger AC skompletował hat-tricka.

Co ciekawe, długo musiał czekać na debiut w seniorskiej reprezentacji Norwegii. Pierwszy mecz rozegrał 5 września przeciwko Malcie. Spędził na boisku 65 minut, a trzy dni później dostał kwadrans w starciu ze Szwedami. W kadrze nie strzelił jeszcze żadnej bramki.

Liczono, że premierowe trafienie zaliczy przy okazji spotkania z Wyspami Owczymi. Pech sprawił, że w ostatniej chwili wypadł ze składu.

- Erling Haaland dostał małe uderzenie w kolano podczas piątkowego treningu. W trakcie przedmeczowej rozgrzewki odczuwał skutki tego zdarzenia - powiedział Svein Graff z norweskiego ZPN w rozmowie z NRK Sport.

Jego miejsce zajął Alexander Sorloth występujący na co dzień w tureckim Trabzonsporze. Na tę chwilę nie wiadomo, czy piłkarz, o którego pozyskanie zabiegają największe europejskie kluby, będzie mógł zagrać 18 listopada w wyjazdowym meczu z Maltą. Warto podkreślić, że Norwegowie mają jeszcze matematyczne szanse na awans na Euro 2020.

Odważne słowa Garetha Bale'a. "Wolę grać dla Walii niż Realu"