Eliminacje Euro 2020. Zacięta walka o awans w grupie D. Rezerwowy uratował Szwajcarię

Wciąż jeszcze nie wiadomo, kto awansuje na Euro z grupy D. W walce prowadzą Dania i Szwajcaria, ale Irlandia depcze im po piętach.

Maciej Siemiątkowski
Cedric Itten PAP/EPA / VALENTIN FLAURAUD / Na zdjęciu: Cedric Itten
Liderzy grupy D eliminacji Euro 2020 nie pozwalają sobie na potknięcia. Dwie najlepsze drużyny wygrały swoje mecze, ale wciąż nie są pewne awansu. Tu walka o bilety na turniej będzie toczyć się do samego końca.

Liderem grupy pozostaje Dania, która bez większych problemów rozbiła u siebie Gibraltar aż 6:0. Dwie bramki w tym starciu zdobył pomocnik Tottenhamu, Christian Eriksen. Gola dla Duńczyków strzelił także napastnik Lecha Poznań, Christian Gytkjaer. Drużyna Age Hareide ma 15 punktów.

Tylko jeden punkt mniej mają drudzy Szwajcarzy. Ci mieli problemy z pokonaniem Gruzji przed własną publicznością. Gruzini grali na wyjeździe odważnie i bez kompleksów. Arcyważne trzy punkty zapewnił gospodarzom dopiero w 77. minucie pomocnik, Cedric Itten. 22-latek strzelił decydującego gola sześć minut po wejściu na boisko.

Duńczyków i Szwajcarów gonią Irlandczycy, którzy mają 12 punktów. O tym, kto awansuje na Euro 2020 z grupy D rozstrzygną mecze zaplanowane na poniedziałek 18 listopada.