KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Eliminacje Euro 2020. Izraelskie media piszą o kolejnym skandalu na meczu z Polską. Chodzi o minister sportu

Minister sportu izraelskiego rządu - Miri Regev - była oburzona tym, że nie przywitano jej podczas meczu z Polską. Tamtejsze media piszą o skandalu, a piłkarska federacja tłumaczy, że takiej możliwości nie przewidują zasady UEFA.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Miri Regev Getty Images / Na zdjęciu: Miri Regev

Miri Regev była jednym z najważniejszych gości podczas spotkania eliminacji Euro 2020 pomiędzy Izraelem i Polską (1:2). Nie ukrywała jednak wzburzenia tym, że w trakcie meczu nie została przywitana przez spikera. Uważała, że to celowe działanie piłkarskiej federacji. "Nie wiedzieli, jak uhonorować ministra" - przekazało ministerstwo sportu.

Izraelskie media piszą o skandalu. Portal one.co.il informuje, że Regev wyraziła swoją niechęć do prezesa piłkarskiej federacji. "To nie pierwszy raz, gdy minister Regev domaga się szacunku. Przed finałem Pucharu Izraela w 2018 roku chciała wejść na boisko, ale wtedy zabronili jej tego działacze" - czytamy w izraelskim portalu.

Jednak zarząd piłkarskiego związku odcina się od oskarżeń Regev. Sama minister i jej towarzysze mieli zostać poinformowani przed meczem, że zgodnie z zasadami UEFA, nie ma możliwości, by przywitać ich przez spikera. Za takie zachowanie europejska federacja mogłaby ukarać izraelski związek finansową grzywną.

"Między ministrem i przewodniczącym związku odbyła się pełna szacunku przyjazna rozmowa. Oboje umówili się na wspólną i owocną pracę w najbliższej przyszłości. Zostało wyjaśnione, że zasady UEFA nie pozwalają na takie działania i minister zrozumiała to" - przekazał związek w oświadczeniu.

Na ten komunikat odpowiedziało ministerstwo sportu. Z oświadczenia Regev wynika coś zupełnie innego niż poinformował związek. "Oczekujemy, że prezes piłkarskiej federacji zaprzestanie plotek oraz sprosta głównym wyzwaniom, jakie stoją przed odbudową futbolu w Izraelu, który wspierany jest przez budżet państwa" - przekazała minister.

To kolejny skandal, jaki miał miejsce podczas meczu Izraela z Polską. W jego trakcie kilku kibiców wybiegło na boisko. Został on ukarany zakazem stadionowym.

Zobacz także: 
El. ME 2020. Polska - Słowenia. Przewidywane składy
Eliminacje Euro 2020. Polska - Słowenia. Stadion Narodowy jak wioska Galów - nie do zdobycia

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Brzęczek oddał pierwszy strzał w meczu. "Odpowiedzieć rywalom trzeba na boisku"


 

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×