Eliminacje Euro 2020. Polska - Słowenia. Jerzy Brzęczek: Jest wiele pozytywnych rzeczy

Polska w ostatnim meczu eliminacji ME 2020 pokonała Słowenię 3:2, w cuglach wygrywając grupę G. - Jest wiele pozytywnych rzeczy - cieszy się Jerzy Brzęczek.

Dawid Borek
Dawid Borek
Jerzy Brzęczek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek
Reprezentacja Polski w eliminacjach Euro 2020 nie zawiodła. Drużyna Jerzego Brzęczka zostawiła rywali daleko w tyle, dystansując drugą w tabeli Austrię na różnicę sześciu punktów. Biało-Czerwoni wygrali grupę G i na ME 2020 awansowali z pierwszego miejsca.

- Myślę, że jest wiele pozytywnych rzeczy. Udało nam się awansować na mistrzostwa Europy. Zdobyliśmy 25 punktów. Nie możemy narzekać. Wypełniliśmy swoje zadanie. Teraz przed nami odpoczynek, a potem już ciężka praca - mówi Jerzy Brzęczek, selekcjoner reprezentacji Polski, cytowany przez laczynaspilka.pl.

W ostatnim spotkaniu eliminacji Euro 2020 Biało-Czerwoni pokonali Słowenię 3:2 po bramkach Sebastiana Szymańskiego, Roberta Lewandowskiego i Jacka Góralskiego. Dla Słowenii po jednym golu strzelili z kolei Tim Matavz i Josip Ilicić.

- Nie do końca mogę zgodzić się z tym, że nasza defensywa była mało agresywna. Zdajemy sobie sprawę jak ważną postacią jest Glik w obronie, ale przy straconych bramkach popełniliśmy inne błędy. To oczywiście materiał do pracy i analizy. Z drugiej strony w tych eliminacjach w dziesięciu meczach straciliśmy tylko pięć bramek. Myślę, że ta średnia nie jest najgorsza, ale nadal musimy nad tym pracować, by tracić jak najmniej goli - podkreśla Brzęczek.

Dodajmy, że wspomniany przez niego Kamil Glik opuścił boisko już w pierwszych minutach spotkania. W trzeciej minucie został przypadkowo uderzony przez Jana Oblaka, na chwilę stracił nawet przytomność. Diagnoza: złamany nos (więcej TUTAJ).

- Na mistrzostwa Europy może pojechać tylko 23 zawodników. Mamy już szkielet tej reprezentacji i dobrą atmosferę. Czekamy również na tych, którzy w następnych miesiącach mogą zaskoczyć i będą pukać do drzwi kadry - stwierdza Brzęczek.

Czy podobnie jak Brzęczek dostrzegasz wiele pozytywów w grze reprezentacji Polski?