Premier League. Arsenal FC - Southampton FC: cenny remis zespołu Jana Bednarka

Southampton FC zdobył cenny punkt. W spotkaniu 13. kolejki Premier League 2019/2020 drużyna, której zawodnikiem jest Jan Bednarek, zremisowała na wyjeździe z Arsenalem FC 2:2.

Tomasz Rosiński
Jan Bednarek Getty Images / Visionhaus / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Co oczywiste faworytem sobotniego starcia był Arsenal, ale walczący o utrzymanie zespół z Southampton liczył na sprawienie niespodzianki i wywalczenie co najmniej jednego punktu, co mu się udało zrealizować.

Gospodarze konfrontację rozpoczęli niemrawo, co szybko wykorzystali Święci. W 8. minucie błyskawicznie grę z rzutu wolnego wznowił Ryan Bertrand, podając piłkę do Danny'ego Ingsa. Napastnik gości wykorzystał sytuację sam na sam z Berndem Leno i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Londyńczycy prezentowali się słabo, ale od razu ich pierwsza groźniejsza bramka przyniosła im gola. Najlepiej w zamieszaniu pod bramką strzeżoną przez Alexa McCarthy'ego odnalazł się Alexandre Lacazette, który z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Od momentu wyrównania przez Kanonierów aż do przerwy wiało nudą. Było sporo walki w środkowej strefie boiska, ale brak składnych akcji i wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony zawodów odważniej starali się zaatakować The Gunners, a aktywny w ich szeregach był Pierre-Emerick Aubameyang.

Jednak to Święci zdobyli bramkę. Sędzia podyktował rzut karny za faul Kieran Tierney na Ingsie. Co prawda James Ward-Prowse nie wykorzystał "11", bo Bernd Leno obronił strzał przeciwnika, lecz niemiecki golkiper wobec dobitki był już bezradny.

Kiedy wydawało się, że podopieczni Ralpha Hasenhuettla utrzymają korzystny wynik do końca meczu, Alexandre Lacazette rzutem na taśmę uratował punkt swojemu klubowi. Asystę przy trafieniu Francuza zaliczył Gabriel Martinelli.

Należy podkreślić, że tempa nie zwalnia Liverpool FC, który w sobotę pokonał na wyjeździe Crystal Palace 2:1.

Premier League, 13. kolejka:

Arsenal FC - Southampton FC 2:2 (1:1)
0:1 - Danny Ings 8'
1:1 - Alexandre Lacazette 18'
1:2 - James Ward-Prowse 71'
2:2 - Alexandre Lacazette 90+6'

Arsenal FC: Bernd Leno - Calum Chambers (46' Nicolas Pepe), Sokratis Papastathopoulos, David Luiz - Hector Bellerin (84' Gabriel Martinelli), Lucas Torreira (83' Joseph Willock), Matteo Guendouzi, Kieran Tierney - Mesut Oezil, Alexandre Lacazette, Pierre-Emerick Aubameyang.

Southampton FC: Alex McCarthy - Cedric Soares, Jan Bednarek, Jack Stephens, Ryan Bertrand - James Ward-Prowse, Pierre-Emile Hoejbjerg, Stuart Armstrong (86' Sofiane Boufal) - Michael Obafemi (76' Moussa Djenepo), Danny Ings (73' Shane Long), Nathan Redmond.

Żółte kartki: Matteo Guendouzi, Nicolas Pepe, Sokratis Papastathopoulos, Lucas Torreira, Alexandre Lacazette (Arsenal FC) oraz Danny Ings, Ryan Bertrand (Southampton FC).

Sędziował: Stuart Attwell.

*James Ward-Prowse (Southampton FC) w 71. minucie nie wykorzystał rzutu karnego - Bernd Leno (Arsenal FC) obronił.