Premier Liga: kolejne zwycięstwo Dinama Moskwa, słabszy występ Sebastiana Szymańskiego

Dinamo Moskwa kontynuuje serię meczów bez porażki w Premier Lidze. Zespół, którego zawodnikiem jest Sebastian Szymański, tym razem dość szczęśliwie pokonał FK Rostów 2:1. Reprezentant Polski zaliczył słabszy występ.

Tomasz Rosiński
Sebastian Szymański (z lewej) i Magomed Ozdojew (z prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Sebastian Szymański (z lewej) i Magomed Ozdojew (z prawej)
Dinamo po nieudanym początku sezonu w ostatnim czasie znajduje się na fali wznoszącej (piąte spotkanie z rzędu bez przegranej). Drużyna z Moskwy w 17. kolejce rosyjskiej ekstraklasy uporała się przed własną publicznością z ekipą z Rostowa (2:1), ale goście w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry nie wykorzystali rzutu karnego. Szymański był jednym z najsłabszych piłkarzy w szeregach gospodarzy (słabszą notę od Polaka z podstawowych graczy według portalu SofaScore otrzymał tylko Konstantin Rausch).

Rafał Augustyniak i Michał Kucharczyk rozpoczęli starcie ze Spartakiem Moskwa w wyjściowym składzie Urału Jekaterynburg, a konfrontacja zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszy z nich rozegrał całą potyczkę, zaś drugi występował na murawie do 86. minuty.

Achmat Grozny pokonał na wyjeździe FK Orenburg 2:1, a Konrad Michalak oraz Damian Szymański spędzili konfrontację na ławce rezerwowych.

Premier Liga, 17. kolejka:

Dinamo Moskwa - FK Rostów 2:1 (1:1)

*Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Wilusz (FK Rostów) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Urał Jekaterynburg - Spartak Moskwa 0:0

*Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) rozegrał cały mecz.
*Michał Kucharczyk (Urał Jekaterynburg) grał do 86. minuty meczu.

FK Orenburg - Achmat Grozny 1:2 (0:1)

*Konrad Michalak (Achmat Grozny) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.
*Damian Szymański (Achmat Grozny) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Tabela dostarczona przez Sofascore wyniki na żywo

-> Premier Liga. Krychowiak strzela bramki jak szalony. Zobacz miejsce Polaka w klasyfikacji strzelców (tabela)
-> Premier Liga: co za mecz Grzegorza Krychowiaka! Strzelił dwa gole dla Lokomotiwu Moskwa (wideo)

Czy Dinamo Moskwa zakończy zmagania w Premier Lidze 2019/2020 w czołowej "8"?