Premier Liga: co za mecz Grzegorza Krychowiaka! Strzelił dwa gole dla Lokomotiwu Moskwa (wideo)

Dwa gole reprezentanta Polski dały Lokomotiwowi Moskwa zwycięstwo nad FK Tambow. Grzegorz Krychowiak został wybrany piłkarzem meczu!

Robert Czykiel
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak w tym sezonie jest w życiowej formie i strzela gola za golem. Ze zgrupowania reprezentacji Polski wrócił z golem strzelonym Izraelowi (2:1) w przedostatnim meczu eliminacji Euro 2020. Po powrocie do klubu spisał się jeszcze lepiej! W piątek strzelił dwie bramki dla Lokomotiwu Moskwa.

Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Zobacz gole Grzegorza Krychowiaka i Krzysztofa Piątka >>

W 29. minucie Lokomotiw wyszedł na prowadzenie. Maciej Rybus podał do "Krychy", a ten uderzył z około dwudziestego metra. Piłka jeszcze odbiła się przed bramkarzem, który nie był w stanie jej odbić.

Kilka minut później było już 2:0, ale to podrażniło graczy z Tambowa, którzy jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Od czego jednak Lokomotiw w tym sezonie ma Krychowiaka.

W 56. minucie jeden z graczy gospodarzy wybił piłkę wprost pod nogi Polaka. Ten zachował zimną krew i precyzyjnie uderzył przy prawym słupku.

Premier Liga. Doznał urazu, a i tak został wyróżniony. Grzegorz Krychowiak w jedenastce kolejki >>

Lokomotiw ostatecznie wygrał 3:2 i nadal jest drugi w tabeli rosyjskiej ekstraklasy. Z kolei Krychowiak zaczyna... walczyć o koronę króla strzelców. W tym sezonie strzelił już osiem bramek i do lidera traci dwie bramki.

Nic dziwnego, że Polak został wybrany piłkarzem piątkowego spotkania.