Liga Mistrzów. Atalanta - Dinamo: zespół z Bergamo pozostał w grze o awans, Damian Kądzior nie zagrał

Dinamo Zagrzeb, którego piłkarzem jest Damian Kądzior, mogło we wtorek wykonać spory krok w kierunku awansu do 1/8 finału LM, ale przegrało na wyjeździe z Atalantą Bergamo 0:2. Polak spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Tomasz Rosiński
piłkarze Atalanty Bergamo PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Zarówno Atalanta i Dinamo przed wtorkową konfrontacją miały szanse na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Co oczywiste zwycięstwo przybliżyłoby jedną z tych ekip do zajęcia 2. miejsca w grupie (pierwsza pozycja zarezerwowana jest dla Manchesteru City).

Od początku rywalizacji więcej z gry mieli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila stwarzali groźne okazje pod bramką rywala.

Zespół z Bergamo dopiął swego w 27. minucie. Wówczas rzut karny podyktowany za faul Dino Pericia pewnie wykorzystał Luis Muriel.

Drugą bramkę podopieczni Gian Piero Gasperiniego zdobyli w 47. minucie, kiedy to z linii pola karnego po długim rogu przymierzył Alejandro Gomez i ustalił wynik tej konfrontacji.

W szóstej - ostatniej - kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Dinamo Zagrzeb zagra u siebie z Man City, zaś Atalanta Bergamo zmierzy się na wyjeździe z Szachtarem Donieck. Te potyczki odbędą się 11 grudnia 2019 roku.