Liga Mistrzów. Lokomotiw - Bayer: bolesna porażka wicemistrza Rosji, grali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus

Lokomotiw Moskwa, którego zawodnikami są Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak, w 5. kolejce grupy D LM przegrał przed własną publicznością z Bayerem 04 Leverkusen i musi się pożegnać z marzeniami o grze w europejskich pucharach na wiosnę.

Tomasz Rosiński
Maciej Rybus (z lewej) i Karim Bellarabi (z prawej) PAP/EPA / MAXIM SHIPENKOV / Na zdjęciu: Maciej Rybus (z lewej) i Karim Bellarabi (z prawej)
Pierwsze starcie obydwu ekip rozegrane w Leverkusen zakończyło się triumfem Lokomotiwu 2:1, a podczas tej konfrontacji jedną z bramek zdobył Krychowiak. Tym razem podopieczni Jurija Siemina również liczyli na zwycięstwo, które zagwarantowałoby im na wiosnę co najmniej udział w fazie pucharowej Ligi Europy. Tego planu wicemistrzowie Rosji nie zdołali zrealizować i 11 grudnia 2019 roku zagrają z Atletico Madryt o honor.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w 10. minucie potyczki. Wówczas z około 14 metrów mocno uderzył Grzegorz Krychowiak, ale na posterunku był Lukas Hradecky, który na raty złapał piłkę.

Niespełna 60 sekund później było 1:0 dla przyjezdnych. Drużyna z Leverkusen wykonywała rzut rożny. Jeden z moskiewskich zawodników tak niefortunnie wybijał piłkę z własnego pola karnego, że nabił Rifata Żemaletdinowa, a futbolówka wpadła do siatki.

Niemiecki klub miał optyczną przewagę i po strzale Kerema Demirbaya z rzutu wolnego mógł wygrywać wyżej. Jednak na wysokości zadania stanął Guilherme, który sparował piłkę na korner.

Lokomotiw Moskwa był o krok od wyrównania w 26. minucie, kiedy to oko w oko z Hradecky'm stanął Anton Miranczuk. Górą z tego pojedynku wyszedł reprezentant Finlandii i wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony batalii odważniej postanowił zaatakować Bayer Leverkusen, który w 54. minucie zadał drugi i jak się później okazało decydujący cios. Wtedy to Charles Aranguiz ładnie podciął piłkę nad obrońcami ekipy ze stolicy Rosji. Futbolówkę bez namysłu z powietrza uderzył Bender i pokonał golkipera Guilherme.

Rozmiary porażki gospodarzy mógł zmniejszyć Danił Kulikow, który celnie główkował po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Jednak piłkę zdecydowanie chwycił Lukas Hradecky i dzięki temu zachował czyste konto.

Liga Mistrzów, 5. kolejka gr. D:

Lokomotiw Moskwa - Bayer 04 Leverkusen 0:2 (0:1)
0:1 - Rifat Żemaletdinow 11' (sam.)
0:2 - Sven Bender 54'

Lokomotiw Moskwa: Guilherme - Władisław Ignatjew, Vedran Corluka, Benedikt Hoewedes, Maciej Rybus - Rifat Żemaletdinow (65' Danił Kulikow), Grzegorz Krychowiak, Dmitrij Barinow, Anton Miranczuk - Aleksiej Miranczuk, Ederzito Lopes (79' Fiodor Smołow).

Bayer 04 Leverkusen: Lukas Hradecky - Panagiotis Retsos, Jonathan Tah, Sven Bender, Wendell - Karim Bellarabi (78' Lucas Alario), Charles Aranguiz, Kerem Demirbay (90' Lars Bender), Moussa Diaby - Kevin Volland, Leon Bailey (46' Julian Baumgartlinger).

Żółte kartki: Dmitrij Barinow, Władisław Ignatjew, Vedran Corluka, Benedikt Hoewedes (Lokomotiw Moskwa) oraz Wendell (Bayer 04 Leverkusen).

4 Lokomotiw Moskwa 6 1 0 5 4:11 3

-> Premier Liga. Krychowiak strzela bramki jak szalony. Zobacz miejsce Polaka w klasyfikacji strzelców (tabela)
-> Premier Liga: co za mecz Grzegorza Krychowiaka! Strzelił dwa gole dla Lokomotiwu Moskwa (wideo)