Fortuna I liga: GKS 1962 Jastrzębie królem remisów. Puszcza Niepołomice zdobyła punkt w twierdzy

GKS 1962 Jastrzębie remisuje najczęściej w Fortuna I lidze. Po raz dziewiąty w sezonie podzielił się punktami z Puszczą Niepołomice. Zaległy mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Jakub Serafin oraz Krzysztof Kiklaisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Serafin oraz Krzysztof Kiklaisz
Po niespodziewanej porażce 1:3 Miedzi Legnica z Sandecją Nowy Sącz, do której doszło w weekend, GKS 1962 Jastrzębie został ostatnim pierwszoligowcem niepokonanym na własnym stadionie. Po raz ósmy w sezonie zagrał u siebie z Puszczą Niepołomice, która akurat na wyjazdach radzi sobie dobrze. Zapunktowała w ośmiu z dziewięciu spotkań na obcym terenie. Poza Niepołomicami wywalczyła cztery razy więcej punktów niż u siebie.

GKS przeważał w pierwszej połowie. Oddał większą liczbę strzałów celnych oraz niecelnych, miał ponad 60 procent posiadania piłki. Drużyna z Górnego Śląska zdobyła gola na 1:0 w 43. minucie. Marek Mróz ukarał głęboko cofniętych podopiecznych Tomasza Tułacza płaskim strzałem zza pola karnego. Były pomocnik Lecha Poznań zdobył pierwszą bramkę w sezonie w przedostatnim meczu jesieni.

Najmniej bramkostrzelna do wtorku drużyna ligi musiała spróbować zaatakować. GKS cofnął się i wpuścił zawodników Puszczy na własną połowę. Goście wyrównali po wejściu na boisko zmiennika Jose Embalo, który w 74. minucie wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego. Puszcza szukała do końca możliwości rozstrzygnięcia meczu, ale była w stanie strzelić jednego gola.

GKS jest piąty w tabeli, a jego strata do miejsc premiowanych awansem to siedem punktów. Zremisował czwarty raz z rzędu i po raz dziewiąty w sezonie. Puszcza jest na 14. lokacie z przewagą "oczka" nad strefą spadkową. Po raz ostatni zdobyła komplet punktów 18 października. Od tego dnia wywalczyła trzy "oczka" z 18 możliwych.

GKS 1962 Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
1:0 - Marek Mróz 43'
1:1 - Jose Embalo 74'

GKS: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Łukasz Norkowski, Marek Mróz (79' Kamil Adamek) - Farid Ali, Kamil Jadach (72' Dominik Szczęch), Damian Tront - Jakub Wróbel

Puszcza: Karol Niemczycki - Mateusz Bartków, Piotr Stawarczyk, Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk – Marcel Kotwica, Longinus Uwakwe - Hubert Tomalski (84' Jakub Bąk), Marcin Stefanik (65' Jakub Serafin), Bartosz Żurek - Łukasz Szczepaniak (70' Jose Embalo)

Żółte kartki: Szymura (GKS) oraz Uwakwe, Żurek (Puszcza)

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Czy GKS 1962 Jastrzębie będzie niepokonany u siebie przez cały sezon?