The Championship: dublet Klicha na miarę lidera, pięć kapitulacji Grabary

W meczu 19. kolejki The Championship Leeds United Mateusza Klicha rozbiło 4:0 Middlesborough FC, a dwie bramki dla Pawi zdobył właśnie reprezentant Polski. Dzięki tej wygranej zespół z Elland Road został nowym liderem tabeli.

Maciej Kmita
Mateusz Klich Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Mateusz Klich był w ostatnich tygodniach krytykowany przez kibiców Leeds United za to, że nie jest tak skuteczny jak w ubiegłym sezonie. Marcelo Bielsa uspokajał, że reprezentant Polski spełnia jego oczekiwania, a na jego pozycji bramki są tylko bonusem (więcej o tym TUTAJ), ale w sobotę Klich błysnął skutecznością.

Najpierw w doliczonym czasie gry pierwszej połowy sfinalizował zabójczą kontrę swojego zespołu i podwyższył jego prowadzenie na 2:0. Z kolei w 73. minucie pokonał bramkarza rywali kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Klich tradycyjnie rozegrał pełne 90 minut, a po sobotnim dublecie ma w tym sezonie na koncie trzy ligowe trafienia. W dodatku pomógł drużynie w odniesieniu zwycięstwa, które zapewniło jej pozycję lidera The Championship. Pawie zostaną na szczycie przynajmniej do poniedziałku, kiedy swój mecz rozegra dotychczasowy lider - West Bromwich Albion.

Tak udanego popołudnia jak Klich nie mieli inni występujący na zapleczu Premier League Polacy. Huddersfield Town z Kamilem Grabarą w bramce przegrało z Bristol City aż 2:5. To już czwarty z rzędu mecz Terierów bez wygranej, przez co przewaga zespołu kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski nad strefą spadkową stopniała do dwóch punktów.

Gorycz porażki musiał przełknąć także Kamil Grosicki. Jego Hull City uległo 1:3 Barnsley FC i zmarnowało szansę na złapanie kontaktu punktowego ze strefą barażową.

Z punktu cieszył się Bartosz Białkowski, którego Millwall zremisowało z Birmingham City (1:1). Z QPR punktami podzieliło się Derby County (1:1) Krystiana Bielika, ale reprezentant Polski nie mógł zagrać w tym meczu z powodu urazu.

Leeds United - Middlesbrough FC 4:0 (2:0)
1:0 - Bramford 3'
2:0 - Klich 45+3
3:0 - Costa 67'
4:0 - Klich 73'

Bristol City - Huddersfield Town 5:2 (4:1)
1:0 - Brownhill 11'
2:0 - Kongolo (sam.) 30'