Anglia. Fantastyczny gol Mateusza Bogusza. Na wagę wygranej (wideo)

Pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski został bohaterem Leeds United. W meczu drużyn U-23 z Sheffield United strzelił zwycięskiego gola. Przepięknego!

Michał Fabian
Mateusz Bogusz (Leeds U-23) strzela gola w meczu z Sheffield United Twitter / Leeds United / Na zdjęciu: Mateusz Bogusz (Leeds U-23) strzela gola w meczu z Sheffield United
Były piłkarz Ruchu Chorzów zapewnił swojej drużynie wygraną 2:1. W 59. minucie piątkowego meczu z Sheffield United popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Mateusz Bogusz uderzał z ok. 20 metrów. Posłał piłkę nad murem, w samo okienko. "Co za gol!" - krzyknął komentator klubowej telewizji Leeds United.

Wcześniej bramkę dla drużyny Bogusza strzelił Ryan Edmondson (54. minuta), wyrównał niemal natychmiast (55.) Jake Kelly.

Zobacz pięknego gola Mateusza Bogusza

18-letni Polak występuje w Leeds United od stycznia br. Głównie w drużynie U-23. W pierwszym zespole prowadzonym przez Marcelo Bielsę zagrał w Pucharze Ligi. Wciąż czeka na debiut w The Championship.

Bogusz jest silnym punktem reprezentacji młodzieżowej. - Widzę u niego dużo atutów. To może być kolejny gracz, który w ciągu dwóch lat trafi do dorosłej kadry. Tak, jak to miało miejsce w przypadku Sebastiana Szymańskiego. Widzę analogię - podkreślał niedawno selekcjoner młodzieżówki Czesław Michniewicz w rozmowie z "Super Expressem".

Czy Mateusz Bogusz w 2020 r. przebije się do pierwszego zespołu Leeds United?