Premier Liga. Lokomotiw - Dinamo: porażka drużyny Krychowiaka i Rybusa w derbach Moskwy, Szymański pauzował

Mistrzostwo Rosji oddala się od Lokomotiwu. Zespół, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, w 18. kolejce Premier Ligi przegrał w derbach Moskwy z Dinamem (1:2) Sebastiana Szymańskiego (Polak pauzował z nadmiaru żółtych kartek).

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw w przeciwieństwie do Dinama w ostatnim czasie zawodził (wygrana w 1 z 8 niedawno rozegranych spotkań), ale przystępował do rywalizacji w roli faworyta i za wszelką cenę chciał zwyciężyć.

Jednak to przyjezdni lepiej weszli w mecz i w 23. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie dośrodkował Siergiej Parszywluk, a z powietrza uderzył Maximilian Philipp i otworzył wynik tej konfrontacji.

Gospodarze odpowiedzieli w 38. minucie, kiedy to rzut karny technicznym strzałem a'la Panenka wykorzystał Aleksiej Miranczuk.

Niedługo po zmianie stron Dinamo Moskwa znów wyszło na prowadzenie. Tym razem "jedenastkę" na bramkę zamienił Philipp, kompletując dublet podczas tej konfrontacji.

Już do końca starcia rezultat na tablicy świetlnej nie uległ zmianie i czwarta w sezonie porażka Lokomotiwu Moskwa stała się faktem.