Premier League. Southampton FC - Watford FC: zespół Jana Bednarka odwrócił losy meczu i odniósł ważny triumf

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z lewej) i Ismaila Sarr (z prawej)

Southampton FC z ważnym zwycięstwem w kontekście walki o utrzymanie w Premier League. W meczu 14. kolejki zespół, którego zawodnikiem jest Jan Bednarek, pokonał przed własną publicznością Watford FC 2:1, chociaż do 78. minuty przegrywał 0:1.

Sobotnie starcie w Southampton zaliczone zostało do kategorii tych "za sześć punktów", bo obydwie drużyny walczą o utrzymanie w angielskiej ekstraklasie. Remis w tej konfrontacji praktycznie nikomu nic nie dawał.

Od pierwszego gwizdka sędziego Michaela Olivera potyczka nie zachwycała. Dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale nic z tego nie wynikało.

Przyjezdnym wystarczyło jedno prostopadłe podanie z głębi pola do Ismaily Sarra, żeby wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu. Senegalczyk pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Alexem McCarthy'm.

Jednak to właśnie McCarthy był bohaterem miejscowej ekipy, która zawdzięcza mu to, że nie przegrywała wyżej po I połowie. Angielski golkiper popisał się dwiema udanymi interwencjami po strzałach rywali.

Po zmianie stron Szerszenie broniły wyniku i skupiały się tylko i wyłącznie na defensywie. To się na nich zemściło w 78. minucie, kiedy do siatki po zagraniu od Moussy Djenepo trafił Danny Ings, który doprowadził do remisu.

Po chwili było 2:1 dla Świętych. Z rzutu wolnego z około 18 metrów znakomicie przymierzył James Ward-Prowse i wprowadził kibiców zgromadzonych na St Mary's Stadium w euforię.

Jan Bednarek oraz spółka już nie zaprzepaścili swojej szansy i zgarnęli cenny komplet punktów.

Premier League, 14. kolejka:

Southampton FC - Watford FC 2:1 (0:1) 0:1 - Ismaila Sarr 24' 1:1 - Danny Ings 78' 2:1 - James Ward-Prowse 83'

Southampton FC: Alex McCarthy - Cedric Soares (76' Yan Valery), Jack Stephens, Jan Bednarek, Ryan Bertrand - Moussa Djenepo, James Ward-Prowse, Pierre-Emile Hoejbjerg, Nathan Redmond (57' Sofiane Boufal) - Danny Ings, Michael Obafemi (57' Shane Long).

Watford FC: Ben Foster - Kiko Femenia (83' Dimitri Foulquier), Adrian Mariappa, Craig Cathcart, Adam Masina, Jose Holebas - Abdoulaye Doucoure, Etienne Capoue, Will Hughes (74' Nathaniel Chalobah) - Gerard Deulofeu (67' Andre Gray), Ismaila Sarr.   Żółta kartka: Nathan Redmond (Southampton FC).

Sędzia: Michael Oliver.