The Championship. Cudowny gol Mateusza Klicha (wideo)

Mateusz Klich zgłosił swoją kandydaturę do gola sezonu The Championship. W sobotnim meczu z Middlesborough (4:0) pokonał bramkarza rywali kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego, po którym dostał od Elland Road owację na stojąco.

Maciej Kmita
Mateusz Klich Getty Images / Matthew Lewis / Na zdjęciu: Mateusz Klich

W 73. minucie spotkania, po krótko rozegranym rzucie rożnym Kalvin Philipps wycofał piłkę przed pole karne do Mateusza Klicha, który perfekcyjnym uderzeniem w kierunku dalszego rogu nie dał Aynsleyowi Pearsowi szans na interwencję. Po technicznym strzale wewnętrzną częścią stopy piłka wylądowała w samym okienku bramki gości.

Efektowny gol Klicha to nie przypadek. W minionym sezonie reprezentant Polski w podobny sposób pokonał bramkarzy Sheffield United i Derby County.

To było drugie trafienie 29-latka w sobotnim meczu. Wcześniej, w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, sfinalizował kontratak swojego zespołu, podwyższając prowadzenie Pawi na 2:0.

Czytaj również -> Fantastyczny gol Mateusza Bogusza

Klich poprowadził drużynę z Elland Road do piątego z rzędu zwycięstwa, po którym Leeds United zostało liderem tabeli. I pozostanie nim do poniedziałku, kiedy swój mecz 19. kolejki rozegra West Bromwich Albion.

Czytaj również -> Niespodzianka w Monachium, Lewandowski bez gola

Reprezentant Polski jest absolutnie podstawowym graczem drużyny Marcelo Bielsy. Klich zagrał od pierwszej minuty w każdym z 19 ligowych spotkań. Na początku listopada klub nagrodził go za dobrą grę nowym, 4,5-letnim kontraktem.