Serie A: Cagliari Calcio - Sampdoria. Szalone starcie dla rewelacji sezonu. Karol Linetty zaliczył niefortunne wejście

Wielkie emocje na Sardynii. Cagliari Calcio wygrało 4:3 z Sampdorią. Drużyna z Genui straciła dwubramkowe prowadzenie w ciągu dwóch minut od wejścia Karola Linettego i jeszcze zdążyła przegrać mecz.

piłkarze Cagliari Calcio PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: piłkarze Cagliari Calcio
Wytrzymanie tempa punktowania Interu, Juventusu, a ostatnio również rzymskich drużyn nie jest łatwym zadaniem. Cagliari Calcio robi duże wrażenie, jest rewelacją sezonu, ale żeby uczestniczyć w wyścigu do Ligi Mistrzów, potrzeba dużej regularności. Tym bardziej, że ostatniego słowa nie powiedzieli jeszcze zawodnicy Atalanty czy Napoli.

W poprzedniej kolejce Cagliari zremisowało 2:2 w meczu "na wodzie" z Lecce. W normalnych warunkach, przy wsparciu własnych kibiców, obowiązkiem Sardyńczyków było zapunktowanie kosztem Sampdorii. Udało się, choć pojedynek długo nie układał się po ich myśli i potrzeba było małego piłkarskiego cudu do wygrania 4:3.

Sampdoria przetrwała bez problemu atak gospodarzy w pierwszej połowie i rozpoczęła zabawę golem na 1:0. W 38. minucie Fabio Quagliarella nie zastanawiał się, co zrobić, a po prostu huknął z rzutu karnego prosto do siatki. Jedenastka została podyktowana za faul Luki Pellegriniego na Manolo Gabbiadinim. Minutę po tym jak kosmiczne uderzenie nożycami Quagliarelli zostało obronione przez Rafaela.

Quagliarella nareszcie zagrał mecz błyskotliwy. Taki na miarę swoich występów w poprzednim sezonie, miał duży wpływ na wynik. W 52. minucie król strzelców Serie A przytrzymał piłkę w polu karnym, osłonił ją przez Fabio Pisacane i uruchomił Gastona Ramireza. Urus huknął na 2:0 dla Sampdorii z ostrego kąta.

Nie był to koniec emocji. Można powiedzieć, że dopiero początek. Cagliari Calcio potrafiło zmobilizować się do szalonego pościgu. Nawałnica nadciągała, a nastąpiła między 69. a 76. minutą. Tak mało czasu wystarczyło gospodarzom na strzelenie trzech goli. Na dodatek dwa z nich były przedniej urody. Radja Nainggolan przymierzył z dystansu, a Joao Pedro skierował piłkę do siatki piętą. Brazylijczyk niewiele później skompletował dublet. Jako że w kanonadę Cagliari wmieszał się ponownie Quagliarella, było 3:3 i taki wynik utrzymał się do końca podstawowego czasu.

Mecz rozstrzygnął strzałem głową na 4:3 zmiennik Alberto Cerri już po upływie doliczonych minut. Rozpoczęło się kolejne w tym sezonie święto na Sardegna Arena. Niepokonana od 1 września u siebie drużyna odwróciła wynik, a Rolando Maran biegał jak szalony przy linii bocznej.

Karol Linetty był w tym meczu zmiennikiem i przyniósł pecha. Drużyna po jego wejściu straciła trzy gole. Bartosz Bereszyński jest kontuzjowany. Sebastian Walukiewicz spędził cały mecz na ławce rezerwowych Cagliari.

Cagliari Calcio - UC Sampdoria 4:3 (0:1)
0:1 - Fabio Quagliarella (k.) 38'
0:2 - Gaston Ramirez 52'
1:2 - Radja Nainggolan 69'
1:3 - Fabio Quagliarella 70'
2:3 - Joao Pedro 74'
3:3 - Joao Pedro 76'
4:3 - Alberto Cerri 90'

Cagliari: Rafael - Paolo Farago, Fabio Pisacane, Ragnar Klavan, Luca Pellegrini - Lucas Castro (57' Nahitan Nandez), Luca Cigarini, Marko Rog (84' Artur Ionita) - Radja Nainggolan - Joao Pedro, Giovanni Simeone (90' Alberto Cerri).

Sampdoria: Emil Audero - Morten Thorsby, Alex Ferrari, Omar Colley, Nicola Murru - Gaston Ramirez (77' Gianluca Caprari), Ronaldo Vieira, Albin Ekdal (74' Karol Linetty), Jakub Jankto - Fabio Quagliarella, Manolo Gabbiadini (81' Emiliano Rigoni).

Żółte kartki: Nandez, Farago, Cerri (Cagliari) oraz Colley (Sampdoria).