Serie A: AS Roma przebiła się przez mur Hellasu Werona. Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński nie dostali szansy

AS Roma nie potknęła się w Weronie, gdzie pokonała 3:1 Hellas. Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński zostali na ławce rezerwowych.

piłkarze AS Roma PAP/EPA / EMANUELE PENNACCHIO / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
Obrona Hellasu Werona zapracowała wcześniejszymi występami na renomę. W konfrontacji z AS Romą na własnym stadionie nie była jednak monolitem, a preferujący ofensywę zespół Paulo Fonseki strzelił dwa gole już przed przerwą. Piłkarze ze stolicy Włoch przebili się przez mur Hellasu.

Justin Kluivert dostał podanie za linię obrońców gospodarzy i zaskoczył Marco Silvestrego tym, że z ostrego kąta nie szukał strzału w kierunku dalszego narożnika, a posłał piłkę między jego nogami. Następnie Diego Perotti wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Koraya Guentera na Edinie Dzeko. Hellas odpowiedział przed przerwą jednym golem i przegrywał 1:2.

Początek drugiej połowy ze wskazaniem na beniaminka, ale to Giallorossi mieli więcej argumentów i w niektórych sytuacjach szczęścia. Zdobyta przed przerwą przewaga stołecznego zespołu nie została zlikwidowana, a na dodatek w doliczonym czasie Henrich Mchitarjan strzelił gola na 3:1. Roma pozostaje na czwartym miejscu premiowanym awansem do Ligi Mistrzów w kontakcie z trzecim Lazio.

Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński mają coraz niższe notowania u trenera Ivana Juricia. Tym razem obaj nie dostali szansy zagrania nawet w roli zmiennika.

Hellas Werona - AS Roma 1:3 (1:2)
0:1 - Justin Kluivert 17'
1:1 - Davide Faraoni 21'
1:2 - Diego Perotti (k.) 45'
1:3 - Henrich Mchitarjan 90'

Hellas: Marco Silvestri - Amir Rrahmani, Koray Guenter, Salvatore Bocchetti - Davide Faraoni, Sofyan Amrabat, Mattia Zaccagni (80' Giampaolo Pazzini), Darko Lazović, Matteo Pessina (70' Miguel Veloso) - Valerio Verre (65' Eddie Salcedo), Samuel Di Carmine.

Roma: Pau Lopez - Davide Santon, Gianluca Mancini, Chris Smalling, Aleksandar Kolarov - Amadou Diawara, Jordan Veretout - Cengiz Under (67' Henrich Mchitarjan), Lorenzo Pellegrini, Justin Kluivert - Edin Dzeko (85' Federico Fazio).

Żółte kartki: Guenter, Bocchetti, Amrabat (Hellas) oraz Pellegrini, Mancini, Diawara (Roma).