Serie A. Lazio - Juventus. Wojciech Szczęsny doceniony przez włoskie media. Otrzymał wysokie noty

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny i dobitkę w wyjazdowym meczu przeciwko Lazio. Nie uchronił drużyny od porażki (1:3), ale za swoją postawę został mocno wyróżniony przez włoskie media. Otrzymał najwyższe noty w drużynie.
Mateusz Kozanecki
Wojciech Szczęsny Getty Images / Marcio Machado/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Przez pierwszych kilkadziesiąt minut Wojciech Szczęsny miał niewiele pracy, dopiero później piłkarze Lazio Rzym zaczęli atakować. Tuż przed przerwą Luiz Felipe strzelił bramkę na 1:1. Później polskiego bramkarza pokonali jeszcze Sergej Milinković-Savić i Felipe Caicedo.

Duże słowa uznania Szczęsny otrzymał za sytuację z 79. minuty. Najpierw obronił rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile, a następnie także zatrzymał jego dobitkę. Zdaniem włoskich mediów Polak był najlepszym graczem Juventusu w sobotnim spotkaniu.

"Podwójna parada przy karnym Immobile, wiele razy zatrzymywał Lazzariego i Caicedo. Bez niego porażka Juventusu byłaby jeszcze wyższa" - skomentowali występ Szczęsnego dziennikarze włoskiego Eurosportu, przyznając mu notę 7,5 (w skali 1-10). Dla porównania grę Cristiano Ronaldo oceniono na 6,5.

"Faul na Correi był wyraźny, choć próbował uniknąć kontaktu. Odkupił swoje winy broniąc karnego i dobitkę" - napisał z kolei portal calciomercato.com. Polak został oceniony na 6,5. Wyższą notę przyznano w ekipie "Starej Damy" jedynie Rodrigo Bentancurowi (7).

Największe pochwały Szczęsny zebrał za obroniony rzut karny oraz dobitkę. "Nie wystarczyło to, aby zespół uniknął porażki" - dodali dziennikarze tuttojuve.com, oceniając grę polskiego bramkarza na 7. W podobnym tonie wypowiedział się portal goal.com, również dając "siódemkę".

Dla Juventusu Turyn była to pierwsza porażka w tegorocznych rozgrywkach. Gracze "Starej Damy" po rozegraniu piętnastu spotkań zajmują drugie miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 36 punktów. Dwa "oczka" więcej na swoim koncie ma Inter Mediolan.

Czy Juventus Turyn obroni tytuł mistrzowski?