Serie A. Lazio Rzym - Juventus Turyn. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny i dobitkę (wideo)

Juventus Turyn przegrał z Lazio Rzym w meczu 15. kolejki Serie A (1:3). Na nic zdała się kapitalna obrona rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego.

Piotr Bobakowski
Lazio - Juventus (obrona rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego) Twitter / ELEVENSPORTSPL / Lazio - Juventus (obrona rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego)
Wojciech Szczęsny obronił "jedenastkę" wykonywaną przez Ciro Immobile w hicie 15. kolejki Serie A Lazio Rzym - Juventus Turyn (3:1, WIĘCEJ TUTAJ). Polski bramkarz nie tylko w fenomenalny sposób odbił piłkę po strzale napastnika Lazio, ale popisał się też kapitalnym refleksem, broniąc dobitkę Immobile z około pięciu metrów!

Sędzia podyktował rzut karny dla Lazio w 79. minucie spotkania przy stanie 2:1 dla gospodarzy. Obrona Szczęsnego dawała więc nadzieję Juventusowi na wyrównanie, ale ostatecznie zespół z Rzymu zwyciężył 3:1. W 95. minucie wynik meczu ustalił Felipe Caicedo.

Porażka Starej Damy na Stadio Olimpico spowodowała, że drużyna Maurizio Sarriego obecnie traci do lidera tabeli ligi włoskiej - Interu Mediolan (38 pkt.) - dwa punkty. Juve z kolei ma trzy "oczka" przewagi nad trzecim w stawce - Lazio (33 pkt.).

ZOBACZ: Serie A. Inter Mediolan - AS Roma. Lider zgubił punkty >>

Wideo z interwencją reprezentanta Polski zamieszczono na twitterowym koncie telewizji Eleven Sports. Zobacz znakomitą obronę rzutu karnego przez Szczęsnego.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)