Ekipa z Trójmiasta broni trofeum, zespół Waldemara Fornalika natomiast jest aktualnym mistrzem Polski. To jedyna konfrontacja, w której naprzeciw siebie staną dwie drużyny z PKO Ekstraklasy.
W pozostałych potyczkach gospodarzami będą I-ligowcy. Miedź Legnica podejmie Legię Warszawa, GKS Tychy zmierzy się z Cracovią, a Stal Mielec zagra z Lechem Poznań.
Od sezonu 2018/2019 w batalii o krajowe trofeum obowiązuje kilka nowych zasad. Nie ma drabinki i pary są wyłaniane przed każdą rundą. PZPN wprowadził także wymóg przebywania na boisku przez 90 minut przynajmniej jednego młodzieżowca (ten status mają zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi).
ZOBACZ WIDEO: Cristiano Ronaldo ma tam swój pokój, Lewandowski będzie kolejny? Byliśmy w ośrodku, w którym Polacy będą przygotowywać się do Euro 2020
Trenerzy otrzymali możliwość przeprowadzenia czwartej zmiany - o ile w meczu z udziałem ich zespołu dojdzie do dogrywki. To o tyle istotne, że nie są już rozgrywane potyczki rewanżowe - nawet na etapie ćwierćfinału i półfinału. W każdej parze gospodarzem jest drużyna z niższej klasy, a w przypadku starcia dwóch ekip z tego samego poziomu, u siebie zagra ta, która została wylosowana jako pierwsza.
W sezonie 2019/2020 triumfator Totolotek Pucharu Polski otrzyma premię w wysokości 3 mln zł. Całkowita pula nagród wynosi 6,58 mln.
Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 10, 11 i 12 marca przyszłego roku. Finał zaplanowano 2 maja na PGE Narodowym.
Pary ćwierćfinałowe Totolotek Pucharu Polski:
Miedź Legnica (Fortuna I liga) - Legia Warszawa (PKO Ekstraklasa)
GKS Tychy (Fortuna I liga) - Cracovia (PKO Ekstraklasa)
Stal Mielec (Fortuna I liga) - Lech Poznań (PKO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk (PKO Ekstraklasa) - Piast Gliwice (PKO Ekstraklasa)