Liga Europy. Manchester United - AZ Alkmaar: Czerwone Diabły po przerwie zdemolowały rywala

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Stijn Wuytens (z lewej) i Anthony Martial (z prawej)

Manchester United efektownym zwycięstwem przypieczętował swój triumf w grupie L Ligi Europy 2019/2020. W spotkaniu 6. kolejki Czerwone Diabły ograły przed własną publicznością AZ Alkmaar 4:0 (0:0).

W tym artykule dowiesz się o:

Przed czwartkową konfrontacją zarówno Manchester, jak i AZ Alkmaar były pewne awansu do fazy pucharowej LE. Wobec tego obydwie drużyny mogły podejść do rywalizacji z dużym spokojem.

W pierwszej połowie potyczki na boisku wiało nudą. Czerwone Diabły nie zamierzały forsować tempa i przede wszystkim skupiały się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki.

Wobec tego praktycznie bezrobotny byli bramkarze, czyli Sergio Romero oraz Marco Bizot. Z takiej postawy Man Utd z pewnością nie był zadowolony były trener tej ekipy, Alex Ferguson, który oglądał to starcie z trybun. Ostatecznie I odsłona zawodów zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron odważniej zaczęli atakować gospodarze, którzy w 53. minucie dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Wówczas Juan Mata zagrał dokładne podanie wzdłuż bramki do Ashley'a Young'a, a ten huknął nie do obrony pod poprzeczkę.

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera złapali wiatr w żagle i niespełna 300 sekund później prowadzili już 2:0. Sprzed pola karnego po ziemi przymierzył Mason Greenwood i Bizot musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Kolejny cios Manchester United wyprowadził w 62. minucie. Wtedy to pewnie rzut karny podyktowany za faul Clasie'ego na Greenwoodzie wykorzystał Mata. Po chwili decydujące uderzenie AZ Alkmaar zadał Mason Greenwood, który skompletował dublet.

Liga Europy, 6. kolejka gr. L:

Manchester United - AZ Alkmaar 4:0 (0:0) 1:0 - Ashley Young 53' 2:0 - Mason Greenwood 58' 3:0 - Juan Mata 62' (k.) 4:0 - Mason Greenwood 64'

Manchester United: Sergio Romero - Ashley Young (68' Ethan Laird), Axel Tuanzebe, Harry Maguire, Brandon Williams - James Garner, Nemanja Matić - Andreas Pereira, Juan Mata, Mason Greenwood (68' Phil Jones) - Anthony Martial (59' Tahith Chong).

AZ Alkmaar: Marco Bizot - Jonas Svensson, Jordy Clasie, Stijn Wuytens, Owen Wijndal - Fredrik Midtsjo, Calvin Stengs, Teun Koopmeiners - Yukinari Sugawara (69' Ron Vlaar), Dani de Wit (64' Ferdy Druijf), Oussama Idrissi (78' Thomas Ouwejan).

Żółte kartki: Ethan Laird (Manchester United) oraz Teun Koopmeiners, Jordy Clasie, Fredrik Midtsjo (AZ Alkmaar).

Sędziował: Sandro Scharer (Szwajcaria).

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Manchester United 6 4 1 1 10:2 13
2 AZ Alkmaar 6 2 3 1 15:8 9
3 Partizan Belgrad 6 2 2 2 10:10 8
4 FK Astana 6 1 0 5 4:19 3

Czytaj też: -> Liga Mistrzów. Bayern - Tottenham. Flick: Lewandowski gwarantuje wyborną jakość -> Liga Mistrzów. Bayern - Tottenham. Jose Mourinho: Wrócić tutaj na prawdziwy mecz!

Czy Manchester United wygra Ligę Europy 2019/2020?