Premier League. Arsenal - Manchester City: popis Kevina De Bruyne, mistrz Anglii rozbił "Kanonierów" w hicie

Miał być hit, jednak na wysokim poziomie zagrała tylko jedna drużyna, a właściwie wystarczył błysk geniuszu Kevina De Bruyne. Belg zdobył dwa ładne gole, dorzucił to nich asystę, zaś jego Manchester City rozbił na wyjeździe Arsenal 3:0.

Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru City Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Mocny strzał pod poprzeczkę, potem przy słupku, a w międzyczasie idealne dogranie do Raheema Sterlinga, po którym Anglik tylko dołożył nogę. Po 15 minutach było 0:2, po 40 już 0:3 i na tym emocje na Emirates Stadium się zakończyły.

Mistrz Anglii był faworytem, bo Arsenal w obecnym sezonie permanentnie zawodzi. Niewielu jednak zakładało, że "Kanonierzy" oddadzą punkty bez walki. Ich kibice mogli nabrać nadziei tylko w 1. minucie. Spotkanie zaczęło się od bardzo groźnego uderzenia Gabriela Martinelliego. Ederson odbił piłkę, a potem sprawy w swoje ręce wzięli jego koledzy z pola.

Po przerwie londyńczycy nie byli w stanie powalczyć nawet o bramkę honorową i czekali tylko aż ich męczarnie się zakończą. Ekipa Pepa Guardioli kolejnych goli nie zdobyła, ale okazała wygrana 3:0 pozwoliła jej umocnić się na 3. miejscu w tabeli. Do liderującego Liverpoolu "The Citizens" tracą 14 pkt.

Sytuacja Arsenalu robi się dramatyczna. Zwycięstwo z West Hamem United (3:1) w poprzedniej kolejce było tylko incydentem. Zespół prowadzony tymczasowo przez Fredrika Ljungberga wygrał zaledwie jedno z dziewięciu ostatnich ligowych spotkań i zajmuje 9. pozycję ze stratą siedmiu "oczek" do pierwszej czwórki.

->Premier League: Liverpool - Watford. Męki lidera, dublet Mohameda Salaha i kolejny krok do mistrzostwa

Arsenal FC - Manchester City 0:3 (0:3)
0:1 - Kevin De Bruyne 2'
0:2 - Raheem Sterling 15'
0:3 - Kevin De Bruyne 40'

Arsenal FC: Bernd Leno - Ainsley Maitland-Niles, Sokratis Papastathopoulos, Calum Chambers, Sead Kolasinac (40' Bukayo Saka), Matteo Guendouzi, Lucas Torreira (81' Joe Willock), Nicolas Pepe, Mesut Oezil (59' Emile Smith Rowe), Gabriel Martinelli, Pierre-Emerick Aubameyang.

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Fernandinho, Nicolas Otamendi, Benjamin Mendy (85' Ołeksandr Zinczenko), Ilkay Gundogan (70' Riyad Mahrez), Rodri, Phil Foden (56' Bernardo Silva), Kevin De Bruyne, Gabriel Jesus, Raheem Sterling.

Żółte kartki: Sokratis Papastathopoulos (Arsenal FC) oraz Fernandinho, Rodri, Ilkay Gundogan, Benjamin Mendy (Manchester City).

Sędzia: Paul Tierney.

->Premier League. Southampton FC - West Ham United. Kolejna porażka Świętych. Cały mecz Jana Bednarka

Czy Arsenal zakończy sezon w pierwszej czwórce?