Ligue 1. Memphis Depay zerwał więzadła krzyżowe. Prawdopodobnie nie zagra na Euro 2020

Nieprawdopodobny pech! Dwóch piłkarzy Olympique Lyon - Memphis Depay oraz Jeff Reine-Adelaide - doznało poważnych urazów w spotkaniu ze Stade Rennais (0:1). Obaj będą pauzować przynajmniej przez pół roku.

Michał Fabian
Abdou Diallo (z lewej) i Memphis Depay (z prawej) PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Abdou Diallo (z lewej) i Memphis Depay (z prawej)
Wieczorny komunikat klubu z Lyonu brzmi dla dwóch piłkarzy niczym wyrok. "Olympique Lyon ubolewa nad poważnymi kontuzjami Memphisa Depaya i Jeffa Reine-Adelaide'a, którzy doznali zerwania więzadeł krzyżowych przednich - odpowiednio w lewym i w prawym kolanie" - czytamy.

21-letni Reine-Adelaide, który został kupiony latem za 25 mln euro z Angers SCO, opuścił boisko w 35. minucie. Depay - kapitan Olympique - w I połowie zderzył się z Hamarim Traore. Dograł do przerwy, ale na drugą połowę już nie wyszedł.

Klub z Lyonu poinformował, że piłkarze wkrótce będą operowani (data zostanie ustalona w najbliższych dniach). Przerwa w grze potrwa przynajmniej sześć miesięcy.

To zaś oznacza, że Depay prawdopodobnie nie będzie mógł wspomóc reprezentacji Holandii na Euro 2020 (turniej rozpoczyna się 12 czerwca). 25-latek był jedną z ważniejszych postaci Oranje w eliminacjach Euro 2020. Strzelił w nich sześć goli.

Jakby mało było nieszczęść, Olympique Lyon przegrał ze Stade Rennais 0:1, po golu Eduardo Camavingi w 89. minucie. - To był dla nas naprawdę zły wieczór - podsumował trener Lyonu Rudi Garcia.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)