Puchar Ligi Francuskiej: Lille OSC rozbiło AS Monaco

AS Monaco przegrało u siebie 0:3 (0:2) z Lille OSC w 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Kamil Glik nie znalazł się w kadrze meczowej.

Kuba Cimoszko
Kamil Glik Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik
Wielkie strzelanie gości zaczął w 19. minucie Viktor Osimhen, wykorzystując zagranie Jonathana Ikone. Po chwili opuścił boisko z powodu kontuzji, ale doskonale zastąpił go Loic Remy, który trafieniami w końcówkach pierwszej i drugiej połowy zapewnił swojej ekipie ćwierćfinał.

Spotkanie mogło mieć zupełnie inny przebieg, gdyby po niespełna godzinie gry Islam Slimani wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Adama Soumaoro. Bramkarz Leonardo wyczuł jednak jego strzał i odbił piłkę.

Warto podkreślić, że Monaco będzie miało niebawem okazję do rewanżu na Lille. Już w sobotę, 21 grudnia obie drużyny zmierzą się bowiem w Ligue 1.

AS Monaco - Lille OSC 0:3 (0:2)
0:1 - Viktor Osimhen 19'
0:2 - Loic Remy 45+2'
0:3 - Loic Remy 86'