The Championship. Gol i asysta Kamila Grosickiego

To był wieczór Kamila Grosickiego. Występujący w Hull City Polak zaliczył asystę i zdobył gola w wygranym 3:0 meczu z Birmingham. Mecz przegrało Leeds United z Mateuszem Klichem w składzie.

Michał Piegza
Kamil Grosicki Getty Images / Ashley Allen / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Pewne zwycięstwo, 3:0 z Birmingham, odniosło Hull City z Kamilem Grosickim w składzie. Polak asystował przy pierwszym golu dla gospodarzy, sam trafił do siatki w 58. minucie, kiedy wykorzystał podanie Jarroda Bowena. Drużyna naszego reprezentanta po wygranej awansowała w The Championship na 11. miejsce. Grosicki na boisku przebywał przez 81. minut.

Całe spotkanie w barwach Leeds rozegrał Mateusz Klich. Wicelider zaplecza Premier League przegrał 1:2 z rywalem w walce o awans Fulham. Polak zobaczył w meczu żółtą kartkę. Leeds wciąż plasuje się na 2. pozycji  i ma dziewięć punktów przewagi nad sobotnim rywalem.

Po kolejne trzy punkty sięgnął zespół Huddersfield, którego bramki strzeże Kamil Grabara. Polak w meczu raz skapitulował, zobaczył także żółtą kartkę. Spadkowicz z Premier League pokonał na własnym stadionie Nottingham Forrest 2:1.

W pechowym okolicznościach mecz przegrał Millwall z Bartoszem Białkowskim w bramce. Gospodarze długo przegrywali z Barnsley, ale w 85. minucie udało im się wyrównać. W czwartej doliczonej minucie gościom udało się zdobyć zwycięską bramkę.

Soboty nie będzie miło wspominał Krystian Bielik. Drużyna Derby County od 4. minuty musiała grać w dziesiątkę. Chwilę później Reading prowadził po golu z rzutu karnego. Gospodarze w meczu dołożyli jeszcze dwa trafienia i zwyciężyli 3:0. Polak na boisku spędził siedemdziesiąt minut.

Fulham FC - Leeds United 2:1 (1:0)
1:0 - Mitrović (k.) 7'
1:1 - Nketiah 54'
2:1 - Onomah 69'

Huddersfield Town - Nottingham Forest 2:1 (1:0)
1:0 - Schindler 32'
2:0 - Mounie 49'
2:1 - Worrall 75'