PKO Ekstraklasa. Tak Giorgi Merebaszwili dał triumf Wiśle Płock. Piękny gol Gruzina (wideo)

Wisła Płock w swoim ostatnim tegorocznym meczu PKO Ekstraklasy pokonała Piast Gliwice 2:1. Wygraną gospodarzom dał Giorgi Merebaszwili. Gruzin popisał się pięknym golem.

Łukasz Witczyk
Twitter
W sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy Wisła Płock wygrała z Piastem Gliwice 2:1. Bohaterem gospodarzy był Giorgi Merebaszwili. Gruziński piłkarz zdobył obie bramki dla płockiego zespołu. Trafienie z 57. minuty było ozdobą tego spotkania.

Merebaszwili poradził sobie z defensywą rywali, przez nikogo nieatakowany przebiegł kilkanaście metrów z piłką i huknął z ponad dwudziestu metrów. Frantisek Plach nie zdołał obronić tego uderzenia. Piłka wpadła w samo okienko bramki. Wcześniej Gruzin strzelił gola w 16. minucie.

Dzięki wygranej nad mistrzem Polski Wisła zakończyła rok na ósmym miejscu. Zespół prowadzony przez trenera Radosława Sobolewskiego zdobył 30 punktów i do liderującej Legii Warszawa traci 8 "oczek".

Dla Merebaszwiliego był to czternasty ligowy mecz w tym sezonie. Gruziński piłkarz strzelił już cztery bramki, a do tego dorobku dorzucił jedną asystę.

PKO Ekstraklasa. Górnik - Jagiellonia: Martin Chudy bohaterem. Tak obronił rzut karny (wideo)