Puchar Tanzanii. Rój pszczół zaatakował piłkarzy (wideo)

Podczas meczu piłkarskiego w Dar es Salaam w Tanzanii zawodnicy nie mogli kontynuować gry z powodu ataku pszczół. Przerwa w zawodach trwała blisko dziesięć minut.

Piotr Bobakowski
Mecz Pucharu Tanzanii - atak pszczół Twitter / azamtvtz / Mecz Pucharu Tanzanii - atak pszczół
Atak pszczół na piłkarzy oraz kibiców był przyczyną przerwania niedzielnego meczu Young Africans - Iringa United (4:0) w 3. rundzie Pucharu Azam Sports Federation (ASFC) w Dar es Salaam (największym mieście Tanzanii).

Przestraszeni zawodnicy, a także sędziowie, przez kilka minut leżeli nieruchomo na ziemi w obawie przed użądleniem przez owady. Niektórzy próbowali uciekać przed pszczołami, ale nie był to dobry pomysł.

Do zdarzenia doszło w trakcie drugiej połowy przy stanie 3:0 dla ekipy Young Africans. Przerwa w meczu na Uhuru Stadium trwała ponad osiem minut. Jak podały lokalne media, najbardziej ucierpiał obrońca gospodarzy Ally Sonso, który po ataku pszczół wymagał pomocy medycznej.

Zobacz sceny z meczu Pucharu Tanzanii w Dar es Salaam.

Alpejski Puchar Świata. Centymetry od tragedii. Zubcić prawie wjechał w pracownika (wideo)