• Skoki

Puchar Ligi: Niespodzianka! Leicester City zatrzymane przez Aston Villę

Wielkie emocje w drugim półfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Wysoko notowane w Premier League Leicester City tylko zremisowało u siebie z Aston Villą 1:1 i rewanż zapowiada się arcyciekawie.

Szymon Mierzyński
Jamie Vardy (z lewej) i Ezri Konsa Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Jamie Vardy (z lewej) i Ezri Konsa
Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie, gdy dośrodkowanie Anwara El Ghaziego zamknął Frederic Guilbert i pokonał Kaspera Schmeichela z kilku metrów. Sensacja mogła być nawet większa, bowiem tuż przed przerwą w poprzeczkę główkował Ezri Konsa.

Po zmianie stron zespół Brendana Rodgersa ruszył do ataku, ale choć miał sporą przewagę w polu, stwarzanie sytuacji nie przychodziło mu łatwo. W końcu jednak złamał defensywę beniaminka i na nieco ponad kwadrans przed końcem zrobiło się 1:1. Przyjezdni pogubili się w środku pola, stracili piłkę, Jamie Vardy natychmiast podał ją do Kelechiego Iheanacho, a ten - mimo asysty dwóch rywali - trafił do siatki pod poprzeczkę.

Leicester City tylko zremisowało z Aston Villą 1:1, zaś drugie starcie obu ekip odbędzie się we wtorek 28 stycznia o godz. 20.45.

Mimo dobrego wyniku na King Power Stadium, "The Villans" nie mogą się uważać za faworyta rewanżu, bo w niedawnym spotkaniu Premier League ulegli u siebie "Lisom" aż 1:4.

->Premier League: Antonio Ruediger miał być obrażany na tle rasistowskim

Leicester City - Aston Villa 1:1 (0:1)
0:1 - Frederic Guilbert 28'
1:1 - Kelechi Iheanacho 74'

->Puchar Anglii: Kamil Grosicki zagra przeciwko Chelsea