Puchar Ligi: Man Utd - Man City. Mistrz Anglii o krok od finału!

Manchester City o krok od finału Pucharu Ligi Angielskiej. Zespół Pepa Guardioli wygrał w derbach na Old Trafford z Manchesterem United 3:1. Zabójcza w wykonaniu gości była pierwsza połowa.
Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru City PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

"Czerwone Diabły" mogły mieć duże nadzieje, bo choć w Premier League są poza pierwszą czwórką, to w tym sezonie dobrze radzili sobie w starciach z najmocniejszymi. Ograli Chelsea (4:0), Leicester City (1:0), Tottenham Hotspur (2:1) i wreszcie Manchester City (2:1).

Dla ekipy Pepa Guardioli była to więc okazja do rehabilitacji i trzeba przyznać, że zemsta okazała się wyjątkowo słodka. Mistrz Anglii doskonale wykorzystał przewagę atutów i prawdopodobnie zmiażdżył już marzenia kibiców "Czerwonych Diabłów" o awansie ich zespołu do finału.

Po pierwszej połowie było 0:3. Kanonadę rozpoczął pięknym strzałem z dystansu Bernardo Silva, który nieco ponad kwadrans później do gola dorzucił jeszcze asystę. Doskonale zagrał wtedy między środkowymi obrońcami do Riyada Mahreza, a ten minął Davida de Geę i trafił do pustej bramki. Największą katastrofą gospodarzy była jednak trzeci gol. Kevin De Bruyne ograł jak dziecko Phila Jonesa i choć hiszpański bramkarz United odbił jego strzał, to piłka trafiła jeszcze w nogę Andreasa Pereirę i wtoczyła się do siatki. Nokaut, a gdyby Manchester City zagrał skuteczniej, uzbierałby jeszcze większą zaliczkę.

Po przerwie wciąż lepsze sytuacje stwarzali goście, mimo to "Czerwonym Diabłom" udało się zadać jeden cios. Umiejętnie wykorzystali moment dekoncentracji rywala w środku pola, wyszli z szybką kontrą i po podaniu Masona Greenwooda, pojedynek sam na sam z Claudio Bravo wygrał Marcus Rashford.

To był jednak tylko incydent. Przez większość drugiej części podopieczni Ole Gunnara Solskjaera byli mało przekonujący, sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką i zrobili niewiele, by znacząco poprawić swoją sytuację przed rewanżem na Etihad Stadium. Ten zostanie rozegrany w środę 29 stycznia o godz. 20.45.

->Premier League: Antonio Ruediger miał być obrażany na tle rasistowskim

Manchester United - Manchester City 1:3 (0:3)
0:1 - Bernardo Silva 17'
0:2 - Riyad Mahrez 33'
0:3 - Andreas Pereira (sam.) 39'
1:3 - Marcus Rashford 70'

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Phil Jones, Brandon Williams, Andreas Pereira, Fred, Daniel James (64' Angel Gomes), Jesse Lingard (46' Nemanja Matić), Marcus Rashford, Mason Greenwood (81' Anthony Martial).

Manchester City: Claudio Bravo - Kyle Walker, Fernandinho, Nicolas Otamendi, Benjamin Mendy, Kevin De Bruyne (80' Gabriel Jesus), Rodri, Ilkay Gundogan, Riyad Mahrez (86' Phil Foden), Bernardo Silva, Raheem Sterling.

Żółte kartki: Jesse Lingard, Fred, Brandon Williams (Manchester City) oraz Rodri, Kyle Walker (Manchester City).

Sędzia: Mike Dean.

->Transfery. Premier League: Manchester United i Manchester City chcą Harry'ego Winksa

Która drużyna awansuje do finału Pucharu Ligi?