The Championship: zadyszka Leeds United, powrót Kamila Grabary

To nie była udana sobota dla Polaków z The Championship. Walczące o awans Leeds United Mateusza Klicha uległo 0:2 Sheffield Wednesday, przegrały też ekipy Kamila Grosickiego i Kamila Grabary. Pozytywem jest czyste konto Bartosza Białkowskiego.

Maciej Kmita
Kamil Grabara Getty Images / Ben Early / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Zespół Mateusza Klicha przez niemal całe spotkanie absolutnie dominował nad rywalem, ale nie potrafił udokumentować przewagi. Goście z Sheffield byli jedynie tłem dla podopiecznych Marcelo Bielsy, ale dzięki piorunującej końcówce wywieźli z Elland Road komplet punktów.

Do 87. minuty Sowy nie oddały ani jednego celnego strzału, ale pierwsze uderzenie w światło bramki Pawi dało im prowadzenie, a drugie, oddane w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, przypieczętowało ich sensacyjne zwycięstwo. Klich grał od 1. do 66. minuty. Portal SofaScore ocenił jego występ na 6,8. Dwóch zawodników Leeds United otrzymało niższe noty.

Po serii siedmiu zwycięstw Leeds United złapało zadyszkę, bo w sześciu ostatnich meczach zdobyło tylko sześć punktów. Mimo sobotniej wpadki drużyna Klicha pozostała liderem The Championship, bo West Bromwich Albion, który mógł ją zdetronizować, sam stracił punkty z Charltonem Athletic (2:2).

Udanej soboty nie mieli też Kamil Grosicki i Kamil Grabara. Hull City tego pierwszego przegrało z Fulhamem (0:1), a polski skrzydłowy został przez SofaScore.com oceniony najniżej spośród wszystkich na boisku. (6,2).

Z kolei Grabara wrócił do gry po meczu przerwy, ale nie uchronił Huddersfield Town przed porażką z Barnsley FC (1:2). Młodzieżowy reprezentant Polski też dostał najniższą notę spośród wszystkich uczestników spotkania (6,0). 21-latek nie obronił żadnego strzału w światło swojej bramki - oba celne uderzenia dały rywalom gole.

Czytaj również -> Wawrzynowski: Grabara - od supertalentu do pośmiewiska

Powody do zadowolenia miał za to Bartosz Białkowski, którego Millwall - grając ostatnie minuty w osłabieniu - bezbramkowo zremisował ze Stoke City. To siódme czyste konto Polaka w tym sezonie. Był najlepiej ocenionym przez SofaScore graczem meczu (7,0).

Krystiana Bielika zabrakło w meczu Middlesbrough FC - Derby County (2:2) z powodu czerwonej kartki, ale w następnej kolejce Phillip Cocu będzie juz mógł skorzystać z jego usług.