Ligue 1: Monaco - PSG. Mistrz Francji gromi w hicie, Kamil Glik sprokurował rzut karny

AS Monaco bez szans w starciu z Paris Saint-Germain. Drużyna Thomasa Tuchela zwyciężyła na Stade Louis II aż 4:1, a jeden z goli padł po rzucie karnym, który sprokurował Kamil Glik.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy PSG PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: radość piłkarzy PSG
Mistrz Francji rozegrał świetną pierwszą połowę, dominował w niej bezdyskusyjnie i w zasadzie już wtedy rozstrzygnął losy rywalizacji. Wynik otworzył Kylian Mbappe Lottin, który w 24. minucie wygrał pojedynek sam na sam z Benjaminem Lecomtem. To był efekt dużego naporu gości, z którym miejscowi kompletnie nie potrafili sobie poradzić.

Tuż przed przerwą Monaco miało jeszcze bardziej podcięte skrzydła i niestety zawinił w tym Kamil Glik, który sfaulował w polu karnym Layvina Kurzawę i sprokurował jedenastkę. Z "wapna" pewnym płaskim strzałem prowadzenie faworyta podwyższył Neymar.

Po przerwie przełomu nie było. Goście jeszcze dwa razy poprawiali wynik. Pablo Sarabia pokonał Lecomte'a po dograniu Marco Verrattiego, zaś w doliczonym czasie dublet skompletował Mbappe Lottin. Zespół Roberto Moreno stać było tylko na trafienie honorowe. Zdobył je po błędzie Keylora Navasa (minął się z piłką) Tiemoue Bakayoko.

Zaledwie trzy dni wcześniej Monaco potrafiło zremisować na Parc des Princes 3:3, lecz w zaległym spotkaniu u siebie (wcześniej odwołano je z powodu ulewnych opadów deszczu) nie było w stanie podjąć walki i mistrz Francji zwyciężył aż 4:1. Dzięki temu ma już 49 pkt. - o osiem więcej niż Olympique Marsylia.

->Puchar Anglii: Tottenham z awansem, choć miał nerwową końcówkę

AS Monaco - Paris Saint-Germain 1:4 (0:2)
0:1 - Kylian Mbappe Lottin 24'
0:2 - Neymar (k.) 45+2'
0:3 - Pablo Sarabia 72'
1:3 - Tiemoue Bakayoko 87'
1:4 - Kylian Mbappe Lottin 90+1'

AS Monaco: Benjamin Lecomte - Benjamin Henrichs, Kamil Glik, Guillermo Maripan, Fode Ballo Toure, Tiemoue Bakayoko, Aleksandr Gołowin (69' Adrien Silva), Gelson Martins (78' Jean-Kevin Augustin), Cesc Fabregas (79' Stevan Jovetić), Keita Balde, Wissam Ben Yedder.

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Colin Dagba, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa, Angel di Maria (79' Julian Draxler), Idrissa Gueye (71' Marco Verratti), Nianzou Kouassi, Neymar, Mauro Icardi (71' Pablo Sarabia), Kylian Mbappe Lottin.

Żółte kartki: Kamil Glik, Tiemoue Bakayoko, Guillermo Maripan (AS Monaco) oraz Nianzou Kouassi, Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Francois Letexier.

->Szymon Mierzyński: Jan Bednarek w wielkim klubie Premier League to nie mrzonka (komentarz)

Nimes Olympique - Stade Rennais 0:1 (0:0)