Premier League: Chelsea FC poległa w starciu z Newcastle United

Chelsea FC zawiodła i w spotkaniu 23. kolejki Premier League 2019/2020 przegrała na wyjeździe z Newcastle United (0:1) po trafieniu w ostatnich sekundach.

Tomasz Rosiński
Callum Hudson-Odoi (z lewej) i Joelinton (z prawej) Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Callum Hudson-Odoi (z lewej) i Joelinton (z prawej)
W sobotę Chelsea przystępowała do rywalizacji w roli faworyta i chciała przedłużyć swoją serię meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach do pięciu, czego jej się nie udało zrealizować.

W pierwszej połowie konfrontacji w Newcastle podbramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Wyżej notowani londyńczycy grali zbyt wolno, a przez to przewidywalnie i nie potrafili zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy Srok.

Gospodarze w 12. minucie stracili kontuzjowanego Jetro Willemsa (zmienił go Matt Ritchie), ale to oni mieli najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie. W 21. minucie w poprzeczkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła główkował Joelinton. Więcej nic ciekawego na boisku przed przerwą się nie wydarzyło.

Po zmianie stron podopieczni Franka Lamparda postanowili odważniej zaatakować, lepiej operowali piłką, lecz wciąż bili głową w mur złożony z obrońców miejscowej drużyny.

The Blues cały czas mieli przewagę optyczną, której nie potrafili udokumentować golem i to się na nich zemściło dosłownie w ostatnich sekundach batalii. W czwartej - ostatniej - minucie regulaminowego czasu gry z lewej flanki dośrodkował Allan Saint-Maximin, zaś piłkę głową do siatki posłał Isaac Hayden, który wprowadził kibiców zgromadzonych na St James' Park w ekstazę.