Premier League: Jan Bednarek zdobył gola. Niespodziewany remis Manchesteru City

Wydarzeniem popołudnia w Premier League była bramka Jana Bednarka w przegranym 2:3 meczu Southampton FC z Wolverhampton Wanderers. Manchester City zremisował na własnym stadionie 2:2 z Crystal Palace.

Jan Bednarek Getty Images / Visionhaus / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Jan Bednarek przyczaił się w momencie wykonania rzutu wolnego na linii pola karnego i w odpowiednim momencie wbiegł przed bramkę Ruiego Patricio. Miał odrobinę szczęścia, że piłka spadła pod jego nogami, ale pomógł temu szczęściu i oddał przytomne uderzenie za kołnierz zaskoczonego Portugalczyka. Southampton FC prowadziło w pojedynku z uczestnikiem fazy pucharowej Ligi Europy 2:0, mimo to po przerwie zostało dogonione i pokonane 2:3.

Bednarek kilkakrotnie w tym sezonie szarżował w polu karnym przeciwnika i był blisko oddania strzału do bramki. Wreszcie etatowy defensor Świętych wykorzystał swoją szansę. Poprzedniego gola w Premier League zdobył 14 kwietnia 2018 roku i także wtedy mecz z Chelsea FC zakończył się rezultatem 2:3.

Southampton FC - Wolverhampton Wanderers 2:3 (2:0)
1:0 - Jan Bednarek 15'
2:0 - Shane Long 35'
2:1 - Pedro Neto 53'
2:2 - Raul Jimenez 65'
2:3 - Raul Jimenez 76'

***

Manchester City rozpoczął rok 2020 od serii zwycięstw, a w swoich czterech meczach strzelił 15 goli. Dlatego choć w sobotę mistrz Anglii mierzył się z klubem będącym w górnej połowie tabeli Premier League, to jego kibice nie spodziewali się problemów.

W 39. minucie Cenk Tosun strzelił gola na 1:0 głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgranym jeszcze przytomnie przez Martin Kellego. Obywatele nie potrafili długo odpowiedzieć na to trafienie, a Crystal Palace zachowywało się czasem mądrze, czasem szczęśliwie, ale cały czas skutecznie w defensywie.

Manchester City rzucił się do pościgu i dzięki dwóm trafieniom Sergio Aguero w 82. i w 87. minucie wyszedł na prowadzenie 2:1. W tym momencie zanosiło się na koniec komplikacji faworyta, ale tylko zanosiło, ponieważ w 90. minucie po samobójczym trafieniu Fernandinho goście z Londynu cieszyli się z remisu 2:2.

Manchester City - Crystal Palace 2:2 (0:1)
0:1 - Cenk Tosun 39'
1:1 - Sergio Aguero 82'
2:1 - Sergio Aguero 87'
2:2 - Fernandinho (sam.) 90'