KSZO Ostrowiec - Unia Nowa Sarzyna 1:0 w meczu sparingowym

Skromne zwycięstwo w spotkaniu kontrolnym z Unią Nowa Sarzyna zanotowali piłkarze I-ligowego zespołu KSZO Ostrowiec Św., pokonując grającego o dwie klasy niżej przeciwnika 1:0. Bramkę dla pomarańczowo-czarnych zdobył w 65. minucie spotkania Adam Cieśliński.

Anna Soboń
Anna Soboń

Tak jak było to zapowiadane przez sztab szkoleniowy ekipy KSZO, do gry wystawieni zostali zawodnicy, którzy na chwilę obecną przygotowań do sezonu I-ligowego stanowią skład najbardziej zbliżony do tego jaki trener Robert Kasperczyk desygnuje na pierwsze spotkanie w meczu ligowym.

Pierwsza połowa to przede wszystkim próba gry z pierwszej piłki, jednak widać było w poczynaniach zawodników KSZO jeszcze wiele błędów, które z drugiej strony na tym etapie przygotowań są nieuniknione. Ekipa Unii dzielnie próbowała przeciwstawić się gospodarzom, jednak z minuty na minutę ćwiczone na treningach schematy są w coraz lepszej formie realizowane przez ostrowczan. Najlepszej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał w 42. minucie meczu Piotr Wtorek, którego uderzenie z dystansu przeszło nad poprzeczką golkipera Unii.

W drugiej odsłonie meczu bramkę - jak się później okazało jedyną - zdobył dla podopiecznych trenera Kasperczyka Najlepszy snajper zakończonego sezonu II ligi grupy wschodniej w ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego - Adam Cieśliński, który z około 8 metrów trafił do siatki rywala.

- Po sparingu z Unią Nowa Sarzyna wnioski nie mogą być aż tak bardzo daleko idące, ponieważ nie jest to jeszcze okres startowy. Z postawy zawodników, jeśli chodzi o podejście do meczu, które brzmiało "bardzo chcę, ale nie mogę", jestem zadowolony, ponieważ przez ostatni tydzień dziesięć jednostek treningowych zrobiło swoje i tego czucia sprzętu nie było i nie mieli oni przyjemności z grania. Są oni przygotowywani na grę za dwa, trzy tygodnie, a nie dziś. Cieszę się ze zwycięstwa ze względu na aspekt psychologiczny. Cieszę się ze znacznych fragmentów gry, ale tych mankamentów było też bardzo wiele. Mamy każdy mecz sparingowy nagrywany i będziemy go analizować - powiedział po meczy szkoleniowiec KSZO, Robert Kasperczyk.

Piłkarze KSZO mieli zaplanowany na sobotę jeszcze jeden mecz sparingowy, w którym mieli się zmierzyć z grającą w III lidze Avią Świdnik, jednak spotkanie nie odbyło się. Właśnie w tym meczu sztab szkoleniowy pomarańczowo-czarnych miał się przyjrzeć umiejętnościom bramkarza Unii Janikowo - Michała Wróbla - który zaproszony został do Ostrowca Świętokrzyskiego na dwudniowe testy.

KSZO Ostrowiec - Unia Nowa Sarzyna 1:0 (0:0)
1:0 - Cieśliński 65'

Skład KSZO: Sotnicki - Stachurski, Ciesielski, Kardas, Matuszczyk - Cieciura, Wtorek, Sobczyński, Frańczak - Cieśliński, Wieczorek; grali także: Skrzypiec, Robaszek, Kanarski.